Biorezonans magnetyczny w leczeniu boreliozy

Borelioza to choroba zakaźna wywoływana przez bakterię Borrelia burgdorferi i przenoszona przez kleszcze. Objawy boreliozy mogą obejmować wysypkę, gorączkę, bóle stawów i zmęczenie. Wczesne wykrycie i podjęcie odpowiedniego leczenia może zapobiec poważnym powikłaniom, dlatego ważne jest, aby, jeśli podejrzewa się boreliozę jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Leczenie polega głównie na stosowaniu antybiotyków, ale coraz częściej też stosuje się biorezonans magnetyczny.

Jakie są objawy przy boreliozie?

Objawy boreliozy mogą różnić się w zależności od stadium choroby i indywidualnej reakcji organizmu. Oto niektóre z najczęstszych objawów boreliozy:

  • Wysypka: Najczęściej występującym objawem jest wysypka, która może wystąpić w miejscu ukąszenia kleszcza. Widoczny jest charakterystyczny rumień po kleszczu, zwany wędrującym, który zazwyczaj przyjmuje postać rozległego zaczerwienienia w kształcie pączka.
  • Bóle i zmęczenie: Choroba może powodować bóle ciała, zmęczenie i ogólne osłabienie podobne przy grupie.
  • Gorączka: Borelioza może powodować gorączkę i dreszcze.
  • Bóle stawów: Choroba może również powodować bóle i sztywność stawów, zwłaszcza kolan.
  • Problemy z układem nerwowym: Borelioza może powodować objawy związane z układem nerwowym, takie jak bóle głowy, zawroty głowy, drętwienie i mrowienie.

Jeśli podejrzewasz boreliozę, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać właściwe leczenie.

Czym jest biorezonans magnetyczny?

Biorezonans magnetyczny jest metodą alternatywnego leczenia, która opiera się na teorii, że wszystkie choroby są spowodowane zaburzeniami w połączeniach elektromagnetycznych w ciele. Zabieg polega na nałożeniu na ciało pacjenta pól magnetycznych i elektrycznych, które mają przywrócić prawidłowe funkcjonowanie tych połączeń. Metoda ta w Polsce jest dość kontrowersyjna – niestety, nie ma wystarczających dowodów naukowych potwierdzających skuteczność biorezonansu magnetycznego w leczeniu jakichkolwiek chorób, w tym boreliozy, ale istnieją przypadki, gdzie dzięki rezonansowi możliwe jest wyeliminowanie obciążających organizm bakterii i wirusów, a także usunięcie toksyn, wspomaganie układu nerwowego, narządów ruchu, stawów, mięśni. W wielu przypadkach pierwsze efekty widoczne są już nawet po kilku sesjach. Pacjenci obserwują u siebie poprawę – ustępuje ból, wraca ruchomość kończyn, znika obrzęk. Terapie powinny odbywać się według indywidualnych zaleceń terapeuty, a ich Ilość zależna jest od stanu pacjenta.  Nie należy przerywać terapii leczenia boreliozy biorezonansem magnetycznym, gdyż będzie ona nieskuteczna a efekty krótkotrwałe.

Borelioza to poważna, uciążliwa choroba, której objawy mogą pojawić się nawet wiele lat od ugryzienia. Najnowszą metodą jej leczenia jest zastosowanie biorezonansu magnetycznego – takie terapie wykonywane są w wielu klinikach w Warszawie i innych miastach.