Planujesz generalne porządki w swoim biurze? Zleć je firmie sprzątającej!

Czystość i porządek w miejscu pracy  niewątpliwie przyczyniają się do zwiększenia jej komfortu, a także wydolności pracy pracowników. Uporządkowana przestrzeń sprzyja lepszemu samopoczuciu, sprawiają, że zarówno pracownicy, jak i Klienci czują się zdecydowanie lepiej. Jak zatem zadbać o nieskazitelna czystość w biurze? Warto przyjrzeć się ofertom firm oferujących usługi sprzątające w Legionowie.

Czyste miejsce pracy- kto odpowiedzialny jest za porządki w biurze?

Zgodnie z regulacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy za zapewnienie czystości w miejscu wykonywania obowiązków pracownika odpowiada pracodawca, w zakres obowiązków pracowniczych wchodzi natomiast zachowanie czystości na własnym biurku oraz dbałość o powierzony sprzęt.

Zatrudnienie osoby do sprzątania czy outsourcing firmy?

Aby zachować czystość w biurze należy regularnie dbać o porządek. W tym celu niezbędne jest posiadanie na stałe osoby, która będzie zajmował się czynnościami wykraczającymi poza porządkowe obowiązki pracowników biurowych, czyli zadba o czystość podłóg, zetrze kurze oraz uporządkuje pomieszczenia socjalne- kuchnie, szatnie, toalety.

Zatrudnienie do sprzątania pracownika etatowego wiąże się z wysokimi kosztami, ponadto pracownik taki nie jest potrzebny w firmie w pełnym wymiarze czasu. Ponadto, w momencie gdy niezbędne jest okresowe wykonanie porządków generalnych- jednej osobie może to zająć dużo czasu. Wobec tego wart zainteresować się tematem outsourcingu usług firmy sprzątającej w Legionowie.

Zalety wynajmu firmy sprzątającej

Outsourcing usług sprzątania w jest przekazaniem wykonywania zadań związanych z utrzymaniem czystości w firmie zewnętrznemu podmiotowi. W umowie zawieranej w ramach wynajmowania osób do usług sprzątania zawarte są oczekiwane rezultaty oraz przedział czasu, w jakim mogą być wykonywane zadania, natomiast to do firmy outsourcingowej należy dbałość o zatrudnienie pracowników o najwyższych kwalifikacjach, dobór i dostarczenie odpowiedniego sprzętu oraz   środków czystości. Korzystając z usług firmy sprzątającej w Legionowie mają Państwo pewność, że zadanie wykonane będzie w pełni profesjonalne. Zatrudniane osoby są wysoce wykwalifikowane i doświadczone, sumiennie wykonują powierzone im obowiązki, dbając o Państwa sprzęt. Ponadto, wynajęcie usług firmy sprzątającej w Legionowie gwarantuje korzystanie z w pełni profesjonalnego sprzętu i środków czystości.

Kiedy najlepiej organizować generalne porządki w biurze?

Porządki w firmie należy przeprowadzać regularnie- najlepiej codziennie lub kilka razy w tygodniu- w zależności od natężenia pracy, ruchu, ilości osób w biurze, klientów oraz powierzchni obiektu. Jednakże podejmując współprace z zewnętrzną firma sprzątająca warto na wstępie umówić terminy sprzątania generalnego.

Generalne porządki w firmie z wykorzystaniem usług firmy profesjonalnej firmy sprzątającej w Legionowie polegają m. in. na wykonywaniu prac przy użyciu profesjonalnych środków chemicznych  gruntownym odświeżeniu podłogi przy wykorzystaniu specjalistycznych maszyn,  wyczyszczeniu okien, w tym okien dachowych, wentylacji. takie prace najlepiej jest zorganizować przed dłuższym weekendem, ewentualnie w piątkowe popołudnie, aby środki czystości użyte podczas usług nie drażniły pracowników i Klientów, a pracownicy wykonujący usługi sprzątające mieli dostęp do wszystkich powierzchni.

Korzystanie z usług zewnętrznej firmy sprzątającej gwarantuje, że generalne porządki w Państwa firmie będą gruntowne i dokładne. Wykorzystanie przy pracy profesjonalnego sprzętu i środków czystości zapewni natomiast długotrwałe efekty.

Polecamy

Reklama