Zakopane bardzo często nazywane jest stolicą polskich gór. To miasto zlokalizowane jest u samych stóp Tatr. Ma niepowtarzalny klimat i niesamowitą atmosferę. W Zakopanem znajduje się duża ilość karczm, wszędzie rozbrzmiewa też muzyka wykonywana przez lokalnych artystów. Jeśli już jesteś tutaj, warto przejść przez Krupówki. Zakopane to doskonałe miejsce na spędzenie walentynek. Dlaczego? Z tego artykułu dowiesz się więcej.

Niesamowite atrakcje w Zakopanem

Zakopane to miasto bardzo urocze i w sam raz na wypad na Walentynki. Atrakcją, która jest warta uwagi jest dom do góry nogami. Dom leży na swym dachu. Turyści mają możliwość wejść do wnętrza i doznać niezapomnianych wrażeń. Z całą pewnością będą zachwyceni zarówno dorośli, jak i młodzi. Chcesz podziwiać zapierające dech w piersiach widoki? Udaj się na Gubałówkę. To wzniesienie w Zakopanem na Pogórzu Gubałowskim. Na szczyt możesz wejść pieszo albo też wjechać kolejką. Może Ty i Twoja partnerka lub partner jesteście fanami skoków narciarskich? Warto więc podczas pobytu w Zakopanem odwiedzić Wielką Krokiew. Świetną atrakcją turystyczną jest także miejsce takie jak Dolina Kościeliska. Warto wiedzieć, że jej nazwa pochodzi od nazwy miasteczka w pobliżu.

Może trochę adrenaliny?

Jedną z atrakcji turystycznych w Zakopanem jest Quadoo Adventure. Ta atrakcja naprawdę potrafi podnieść poziom adrenaliny! Wycieczki na trasach górskich są prowadzone przez przewodników. Każdy może z takiej wycieczki skorzystać. Zapewnione przepiękne, zapierające dech w piersiach widoki.

Kawa w Zakopanem

Będąc w Zakopanem w dniu Walentynek warto odwiedzić ze swoim ukochanym lub ukochaną – dobrą kawiarnię. Dobrą kawiarnią na dachu w  Zakopanem jest Góralski Browar. Znajduje się ona na dachu galerii Krupówki 40. Inne wyjątkowe i klimatyczne miejsca, gdzie można napić się dobrej kawy to: Cafe Piano, STRH Bistro Art Cafe, czy też kawiarnia znajdująca się na szczycie domu handlowego Granit – Tygodnik Podhalański Cafe.

Restauracja widokowa w Zakopanem

Restauracja Widokówka to miejsce warto odwiedzenia. Znajduje się ona na szczycie Gubałówki, przy górnej stacji kolejki. Serwowane są tam regionalne potrawy w nowoczesnym wydaniu z wieloma ciekawymi dodatkami. Specjalnościami restauracji widokowej w Zakopanem są żeberka pieczone w miodzie oraz pstrąg pieczony z koprem i kolendrą.

Polecamy

Reklama