Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły jazdy w Warszawie?

Prawo jazdy to bardzo ważny etap w życiu człowieka. Co prawda nie każdy się na nie decyduje, ale znaczna większość marzy o kursie już na etapie szkoły średniej. Właśnie wtedy rozpoczyna się odliczanie do “osiemnastki”, by zapisać się do szkoły jazdy i wsiąść wreszcie za kółko.

Przygotowania do prawa jazdy w Warszawie

Aby odpowiednio nauczyć się zarówno przepisów, jak i samej jazdy samochodem, niezbędny będzie wybór odpowiedniej szkoły nauki jazdy. Taki kurs dzieli się na naukę teoretyczną oraz praktyczną. Ta pierwsza trwa 30 godzin i skupia się na przekazaniu wiedzy o przepisach i znajomości znaków. Część praktyczna, która również trwa 30 godzin, to coś, na co czeka każdy, czyli nauka jazdy, oczywiście pod czujnym okiem instruktora. Ten etap szkolenia nauczy nie tylko płynnego ruszania czy samej jazdy, ale skupi się również na technikach parkowania, ruszaniu z hamulca ręcznego czy poruszania się po placu manewrowym.

Po ukończonym szkoleniu kursant przystępuje do egzaminu wewnętrznego, który również dzieli się na część teoretyczną i praktyczną. Pierwsza część to łącznie 32 pytania, za które można uzyskać maksymalnie 74 punkty, ale uzyskanie pozytywnego wyniku wymaga minimum 68 punktów. Druga część testu, praktyczna, ma za zadanie sprawdzić umiejętności kursanta. Oblanie którejś części testu będzie skutkowało jego powtórzeniem, jednak bez konsekwencji finansowych. Egzaminy wewnętrzne są po prostu darmowe, w przeciwieństwie do tych państwowych.

Jak wybrać odpowiednią szkołę jazdy w Warszawie?

Bardzo ważne jest podejście instruktora do kursanta. Nie sposób skutecznie chłonąć wiedzę, czując na sobie gniewne spojrzenie, słuchając ciągłych uwag czy chociażby wyczuwając wrogą atmosferę. Faktem jest, że nie każdy instruktor spełnia się w swojej pracy, przez co nauka z kimś takim może być trudna i nieprzyjemna. Warto więc posłuchać opinii znajomych czy poczytać komentarze na temat danej szkoły. Świetnym wyborem będzie jednak szkoła jazdy na Żoliborzu, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami swoich podopiecznych. Instruktor do każdego kursanta podchodzi indywidualnie, ze sporym zrozumieniem i cierpliwością. Takie podejście jest naprawdę ważne, by skutecznie przekazać wiedzę i nauczyć jazdy.

Prawo jazdy to bardzo ważny egzamin w życiu każdego, kto zdecyduje się zostać kierowcą. Warto więc poświęcić nieco czasu i wybrać odpowiednią szkołę jazdy, zamiast wysyłać zgłoszenie do pierwszej, która wyskoczy w oknie przeglądarki. Szkoła jazdy na Żoliborzu zadba o odpowiednie przygotowanie kursanta oraz zapewni niezbędne materiały do nauki, a doświadczeni instruktorzy pomogą zapanować nie tylko nad samochodem, ale i emocjami.

 

Polecamy

Reklama