Jaką poduszkę wybrać dla dziecka?

Częstym i ważnym dylematem rodziców podczas zakupów artykułów niezbędnych dla dzieci jest wybór poduszki do spania. Olbrzymi wybór tego typu produktów nie ułatwia zadania. Bywa tak, że zakup ten jest robiony bardzo pochopnie.

 Kryteria wyboru poduszki dla dziecka

Poduszki dla dzieci powinny być funkcjonalne. Użyte materiały muszą posiadać Certyfikat OEKO-TEX 100 klasa I. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, czy poduszkę można prać. Utrzymanie w czystości artykułów mających bezpośredni kontakt z maluchem jest niezmiernie ważne. Inne cechy, które warto sprawdzić przed zakupem, to rodzaj wypełnienia i poszycie.

Rodzaj wypełnienia

Przy rodzaju wypełnienia warto zwrócić uwagę na dwie kwestie. Surowiec użyty do wypełnienia poduszki powinien być miękki oraz zapewniać dobrą cyrkulację powietrza. Nie może być ciężki i twardy, gdyż nie będzie wygodny i bezpieczny dla dzieci. Pamiętać należy, że miękkie poduszki muszą być dodatkowo sprężyste, aby zapewnić długą żywotność. Brak tej cechy spowoduje, że wypełnienie szybko ulegnie zgnieceniu, przez co poduszka stanie się niemal płaska.

Rodzaj wypełnienia ma istotne znaczenie także w kontekście właściwości zdrowotnych poduszki. Naturalne wypełnienia, jak na przykład kaczy i gęsi puch lub pierze, mogą powodować alergie. Co prawda istnieją obecnie technologie, które pozyskują wysoko selekcjonowany i czysty puch, ale takie wypełnienie w poduszkach wpływa na ostateczną wysoką cenę poduszki. Naturalne wypełnienie cechuje się doskonałymi właściwościami, jeśli chodzi o odprowadzanie wilgoci. Większą popularnością cieszą się poduszki z wypełnieniem syntetycznym. Stanowi je zwykle granulat, włókna lub lateks. Istotną właściwością tych poduszek jest bezpieczeństwo ich stosowania dla alergików. W porównaniu do poduszek z puchem, często cena poduszek z syntetycznym wypełnieniem jest niższa.

Poszycie poduszki

Do wyboru wśród dziecięcych poduszek znajdziemy poszycie:

  • Bawełniane. Zapewnia optymalne odprowadzanie ciepła, dlatego bawełna jest najczęściej stosowana i wybierana w przypadku poduszek dla dzieci. W przypadku poduszek z naturalnym wypełnieniem bawełna powinna być gęsto tkana, aby zminimalizować ryzyko przedostania się drobnego puchu czy pierza na zewnątrz poduszki.
  • Z policotonu. Mieszanka włókien poliestrowych z bawełnianymi nie zapewnia takiej przewiewności, jaką daje sama bawełna.
  • Z mikrowłókna. Te włókna syntetyczne również nie zapewniają dobrego odprowadzania wilgoci. Są jednak najcieńsze i przez to delikatne dla wrażliwej skóry dziecka.

Rodzice dbający o komfort termiczny dzieci podczas snu powinni zwracać uwagę na rodzaj poszycia poduszek, by dokonać najlepszego wyboru dla swoich pociech.

Jaką poduszkę dla dziecka wybrać?

Innowacyjnym rozwiązaniem są poduszki La Millou Mid Pillow. Pokochały je dzieci i rodzice za niezwykłe wzornictwo, a także wyjątkowe właściwości. I nie bez powodu, gdyż poduszki firmy La Millou faktycznie wyróżniają się spośród innych. Wypełnienie z oddychającej, antyalergicznej silikonowej włókniny wszywane jest wewnątrz do poszycia, co sprawia, że nie przemieszcza się podczas użytkowania, a nawet prania. Ciekawe i unikatowe wzornictwo pozwala na dopasowanie poduszki do gustu rodziców, a także do wystroju pokoju dziecka.

Polecamy

Reklama