Co zyskujesz, decydując się na wykończenie mieszkania “pod klucz”?

Wykończenie mieszkania w stanie surowym bądź deweloperskim jest nie tylko kosztowne, ale też czasochłonne i męczące. Dlaczego więc nie zrzucić tego obowiązku na dewelopera? Nawet jeśli miałoby to się wiązać z nieco wyższymi opłatami? Zalet tego rozwiązania jest naprawdę sporo, dlatego warto się nim przynajmniej zainteresować.

Co to znaczy mieszkanie pod klucz?

 Opis zaprezentowany we wstępie tekstu odnosi się do usługi związanej z wykończeniem nieruchomości pod klucz. Polega ona na dostosowaniu jej w taki sposób, aby była od razu gotowa do zamieszkania. Wystarczy przenieść swoje rzeczy.

W takim przypadku to deweloper lub zewnętrzna firma zajmuje się malowaniem ścian, kładzeniem podłóg, czy montażem sprzętów oraz mebli. Oczywiście odbywa się to w porozumieniu z klientem. W większości przypadków możesz liczyć na kilka pakietów, które różnią się zakresem realizowanych prac oraz ceną. Dzięki temu jesteś w stanie zaplanować nie tylko wystrój wszystkich pomieszczeń, ale też same wydatki.

A skoro o pieniądzach mowa, warto wspomnieć od razu o najpoważniejszej wadzie mieszkania pod klucz. Wiąże się one właśnie z ceną, która może (choć nie musi) okazać się wyższa w porównaniu z wydatkami, jakie czekają Cię w trakcie wykonywania remontu na własną rękę. Z drugiej jednak strony takie rozwiązanie ma też sporo zalet, które mogą przeważyć nad tą jedną wadą.

Mieszkanie wykończone pod klucz – najważniejsze korzyści

 Skoro wiesz już, czym wyróżnia się omawiana usługa i na czym polega, możemy przejść do prezentacji jej najważniejszych atutów. Być może przekonają Cię one do takiej właśnie inwestycji.

  • Na pierwszym miejscu należy wskazać oczywiście ogromną wygodę, jaka wiąże się z tą usługą, a także możliwość zaoszczędzenia sporej ilości czasu. Wszystkim zajmują się bowiem fachowcy, dlatego Ty nie musisz martwić się zakupem odpowiednich materiałów, wyposażenia oraz wykonywaniem czynności remontowych. Odpada też obowiązek szukania ewentualnych pracowników, którzy przeprowadzą remont za Ciebie.

 

  • Jeśli tylko postawisz na współpracę z odpowiednim deweloperem, nie musisz drżeć o efekt prowadzonych prac. Mieszkanie będzie wyglądało tak, jak na projekcie, dlatego pozostanie Ci tylko zaplanować przeprowadzkę i cieszyć się z nowego miejsca do życia.

 

  • Wiele osób kupujących nowe mieszkanie chce się do niego jak najszybciej wprowadzić – omawiana usługa to umożliwia! Gdy tylko zakończą się pracę, rozpoczniesz nowe życie. Bez konieczności planowania remontu, zakupu mebli oraz innych czynności. To świetna opcja dla osób, które są zmuszone mieszkań u rodziców lub wynajmować lokale, które nie zadowalają ich pod względem standardu bądź metrażu.

 

  • Jeśli obawiasz się, że stracisz kontrolę nad aranżacją mieszkania, możesz spać spokojnie. Usługa wykończenia pod klucz pozwala na realizację dowolnych projektów. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni pakiet, a następnie wskazać swoje wymagania oraz potrzeby. Mogą być one związane chociażby z kolorem ścian, materiałem podłóg, oświetleniem i wieloma innym, mniejszymi bądź większymi, elementami.

 

  • Dzięki współpracy z deweloperem zyskujesz dostęp do rozwiązań, których możesz nie odkryć w trakcie remontu wykonywanego samodzielnie. Mowa tu nie tylko o konkretnych produkcjach, ale też koncepcjach i projektach, którymi mogą podzielić się fachowcy.

 

  • Mieszkanie pod klucz daje ponadto większe bezpieczeństwo spełnienia terminu, a także utrzymania budżetu. Ta druga kwestia wydaje się szczególnie istotna. Zwłaszcza biorąc pod uwagę wszelkie nieprzewidziane wydatki, z jakimi możesz spotkać się podczas wykańczania mieszkania.

Omawiane usługi wydają się korzystne również dla osób planujących zakup mieszkania pod wynajem. Dzięki nim mogą w dowolny sposób dostosować lokal i zwiększyć swoje szanse na szybkie znalezienie najemcy. Jak więc widać, wykończenie pod klucz ma wiele zalet, o których z pewnością warto pamiętać podczas analizowania konkretnych opcji proponowanych przez deweloperów.

Polecamy

Reklama