Najczęściej popełniane błędy podczas sprzątania po remoncie

Budowa domu albo całkowita odnowa mieszkania to niezwykle wymagający, ale zarazem bardzo satysfakcjonujący czas. Obserwowanie, jak w mgnieniu oka powstają pomieszczenia spełniające w 100% nasze oczekiwania, sprawia dużo radości. Po ukończeniu prac czeka nas jednak jeden z gorszych etapów na drodze do zamieszkania w wymarzonym miejscu, a więc sprzątanie. Do porządkowania wnętrz po remoncie należy podejść bardzo skrupulatnie i dokładnie, w przeciwnym razie nie ustrzeżemy się pewnych niedociągnięć, które zepsują efekt. Co należy do najczęstszych błędów podczas sprzątania po remoncie?

Źle dobrana firma sprzątająca

Remont domu bądź mieszkania o dużym metrażu to trudny proces, który mimo planu, często wydłuża się z przyczyn niezależnych od nas. Nic więc dziwnego, że po jego zakończeniu ostatnie, o czym myślimy to sprzątanie. Rozwiązaniem w takim przypadku jest zlecenie porządkowania firmie, która się tym zajmuje. Zdarza się jednak, że efekt prac nie do końca nas zadowala. Większość ludzi nie zdaje sobie bowiem sprawy, że nie każda firma sprzątająca jest przygotowana do porządkowania przestrzeni po remoncie. Takie sprzątanie wymaga użycia specjalnych środków chemicznych i sprzętu do zabrudzeń, których nie ma na co dzień w hotelach czy biurach. Bez niego nawet pracownicy podchodzący do sprzątania z dbałością i starannością mogą sobie nie poradzić. Chcąc więc zatrudnić specjalistów, szukajmy firm, które wśród swoich usług posiadają sprzątanie po budowlane.

Zła kolejność wykonywanych prac

Remontując mniejszą ilość pomieszczeń, często decydujemy się na samodzielne sprzątanie. Chęć zrobienia wszystkiego od razu po zakończeniu prac remontowych sprawia, że wykonujemy poszczególne czynności niedokładnie i w złej kolejności. Wielokrotnie powtarzanym błędem jest natychmiastowe czyszczenie podłogi czy parapetów na mokro. W powietrzu, na ścianach i podłodze znajduje się bowiem mnóstwo kurzu i pyłu. Po połączeniu z wodą zamieniają się one w błoto. Rozcieranie ich po powierzchniach powoduje powstawanie nieestetycznych smug i plam, których niezwykle trudno się pozbyć. Aby tego uniknąć, sprzątanie po remoncie należy zacząć od dokładnego odkurzenia całego pomieszczenia.

Pośpiech i brak odpowiednich środków

Pośpiech to zły doradca nawet w przypadku sprzątania. Chcąc dokładnie doczyścić pomieszczenia po remoncie, nastawmy się na to, że sprzątanie może zająć naprawdę sporo czasu. Ważne jest również użycie odpowiednich środków. Często do czyszczenia podłogi, okien czy parapetów w gruntowanym i malowanym wnętrzu używamy płynów, czy żeli przeznaczonych do zupełnie innych powierzchni. W konsekwencji w pomieszczeniu dojrzeć można pełno nieestetycznych smug i zacieków. Naprawdę warto więc zaopatrzyć się w dobrej jakości płyny do podłóg, okien, a także specjalne szmatki, gąbki i akcesoria oraz liczyć się z tym, że wiele z nich ulegnie zniszczeniu.

Sprzątanie po remoncie to etap wymagający sporo zachodu. Szukając firmy sprzątającejnależy pamiętać, by wśród jej usług znajdowało się porządkowanie pomieszczeń po odnowieniu. Porządkując wnętrza samodzielnie, nie zapominajmy o odpowiedniej kolejności, dobrych środkach czystości i braku pośpiechu. Efekt, jaki wówczas uzyskamy, zachwyci każdego.

Polecamy

Reklama