Na co zwrócić uwagę, wybierając narożnik do salonu?

Najczęściej wybieranym miejscem na narożnik jest pokój dzienny, który często jest sercem całego domu i to tam spędza się najwięcej czasu. To zwykle w salonie odpoczywa się po pracy, oglądając telewizję, jest to także pomieszczenie, gdzie zbiera się cała rodzina oraz przyjmujemy w nim gości. Aby pokój ten stał się przytulny i każdy mógł z niego wygodnie korzystać, powinien znaleźć się w nim przestronny i wygodny mebel, taki jak narożniki o ciekawym designie. Przed zakupem należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, aby podjąć odpowiednią decyzję, a mebel mógł nam służyć jak najdłużej. Dobrze dobrany mebel powinien wpasowywać się zarówno w prywatną przestrzeń, czyli być odpowiedni do odpoczynku, jak również w przestrzeń publiczną, czyli powinien pomieścić dużą liczbę osób w czasie imprez i przyjęć.

Jak dopasować narożnik do salonu?

Pokój dzienny musi zapewniać dużo przestrzeni, ale mimo to być przytulny. Urządzenie go według własnego gustu oraz tak by był, jak najbardziej praktyczny może nie być takie łatwe. Narożniki nowoczesne z funkcją spania mogą stanowić funkcjonalny element, który będzie zarazem wyjątkowo estetyczny. Taki narożnik może okazać się idealnym wyborem, który sprawdzi się w tętniącym życiem domu. Narożniki wyprzedziły popularnością sofy, gdyż są dużo większe, a także można idealnie dopasować je do salonu, wybierając z mebli o kształcie litery L lub U w zależności od upodobań i możliwości pomieszczenia. Choć wydają się względnie duże, to w  można wybrać odpowiedni rozmiar, a także ustawiać je tak by dawały, jak najwięcej przestrzeni do odpoczynku nie zmniejszając bardzo pokoju, w którym się znajdują. Aby być pewnym, na jak duży narożnik możemy sobie pozwolić, należy zmierzyć wielkość pomieszczenia oraz zastanowić się, ile miejsca chcemy przeznaczyć na część wypoczynkową, warto także porównać różne modele narożników – Warszawa jest miejscem, w którym znajdziemy wiele salonów meblowych.

Narożnik o ciekawym designie a inne meble

Narożniki to meble, na które należy uwzględnić trochę więcej miejsca. Nie powinny stać w ścisku z innymi meblami, a w szczególności musimy wziąć pod uwagę dodatkowe miejsce na rozłożenie narożnika, gdy decydujemy się na mebel z funkcją spania. Powinien on stać w takim miejscu, aby nie przeszkadzał przechodzącym przez pokój mieszkańcom. Lepiej też, jeśli wielkość narożnika nie przekracza szerokości futryn, gdyż może nastąpić konieczność przeniesienia mebla do innego pokoju lub wyniesienia go w razie całkowitej przeprowadzki. Wszystkie te kwestie stanowią o wielkości narożnika, gdy je poznamy, możemy szukać odpowiedniego dopasowanego do naszego salonu. Dzięki możliwości różnego ustawiania narożnika sprawdza się on lepiej niż tradycyjne sofy nawet w małych pokojach dziennych, zapewniając więcej miejsca do wypoczynku.

Narożniki, które przyciągają uwagę

Do dużych pomieszczeń warto wybrać narożniki nowoczesne z funkcją spania. Można wybierać spośród modeli prawo i lewoskrętnych. Ocenia się to w zależności od skierowania bocznego elementu narożnika. Jeśli patrząc na wprost, boczna część znajduje się po prawej stronie, to narożnik będzie prawoskrętny i odwrotnie. Prawostronne często przypominają swoim wyglądem bardziej literę P niż L. Należy więc przemyśleć, który typ bardziej będzie odpowiadał do wnętrza salonu. Aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, warto umieścić narożnik w rogu pokoju, najlepiej tam, gdzie nie będzie zawadzać w ciągu komunikacyjnym.

Wybór narożnika nie jest aż tak trudny, gdy pozna się odpowiednie metody jego dopasowania. Dobrze dobrany narożnik będzie praktycznym i stylowym meblem idealnie pasującym do każdego salonu.

źródło: modaltoconcept.pl – Nowoczesne i designerskie meble

Polecamy

Reklama