Udało ci się uzyskać pozwolenie na broń? Sprawdź, czym się kierować podczas wyboru pierwszego pistoletu

Otrzymanie pozwolenia na broń nie jest wcale takie proste. Należy nauczyć się strzelać, a także zapoznać z wszystkimi zasadami oraz przepisami. Następnie wymagane jest przejście testów psychologicznych, a na końcu zdanie egzaminu, zarówno teoretycznego jak i praktycznego. Każdy, kto uzyskał pozwolenie na broń, w dalszej kolejności chce kupić swoją własną. Jednak ten wybór to kolejna trudność. Na co zwrócić uwagę? Jak wybrać pierwszą broń?

Pistolet czy rewolwer?

Pierwszy wybór to decyzja o tym, czy kupuje się pistolet, czy może rewolwer. Dyskusja jest bardzo zacięta, zwolenników jednej i drugiej opcji nie brakuje. Jednak w tej kwestii należy kierować się swoimi indywidualnymi odczuciami oraz preferencjami. Można mimo to wskazać pewne różnice, dzięki czemu możliwe będzie przestawienie wszelkich wad oraz zalet pistoletów oraz rewolwerów.

Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę to szybkostrzelność. Obecnie w tym aspekcie pistolety wypadają znacznie lepiej. Dawniej między rewolwerem a pistoletem nie było tak znaczącej różnicy, jednak teraz jest ona widoczna, ponieważ pistolety mają magazynki o większej pojemności, przez co ładowanie magazynka jest rzadsze, a zarazem sprawniejsze.

Nie bez znaczenia jest także szybkość oddania pierwszego strzału. Tutaj rozbieżność między pistoletem a rewolwerem jest niewielka. Rewolwery nie zmieniły się tak mocno jak pistolety, a zatem pistolety miały szansę na dogonienie rewolwerów w kwestii bezpieczeństwa. W niektórych modelach pistoletów, oddanie strzału może być szybsze o ułamki sekundy niż z rewolweru .

Podczas wybierania swojej pierwszej broni na pewno dużą rolę odgrywać będzie cena. Wiąże się ona nierozerwalnie z tym, jaką amunicję trzeba będzie kupować do danej broni. Dlatego trzeba wziąć pod uwagę oba te czynniki, ponieważ amunicja jest niezbędna, żeby móc chodzić na strzelnicę. Uprawianie strzelectwa to wydatek za każdym razem proporcjonalny do liczby oddania strzałów, zatem względy ekonomiczne mają tutaj bardzo duże znaczenie.

Jak widać, przedstawione różnice oraz podobieństwa między pistoletem, a rewolwerem mogą pomóc rozwiać wątpliwości osób, które uzyskały pozwolenie na broń, a teraz poszukują swojego pierwszego pistoletu albo rewolweru. Jednak w większości przypadków są to tylko teoretyczne rozważania. Chcąc podjąć dobrą i trafną decyzję, warto przyjrzeć się kilku egzemplarzom broni, wypróbować je na strzelnicy i przekonać się, który z nich jest najwygodniejszy. Oczywiście w grę wchodzi także budżet przeznaczony na zakup broni. To, jaką kwotę można przeznaczyć na broń oraz amunicję zazwyczaj jest kluczowe.

Polecamy

Reklama