Rodzaje środków czyszczących do podłóg dla firm sprzątających

Zadbana i czysta podłoga to wizytówka każdego pomieszczenia. Wybór odpowiedniego środka czyszczącego dla podłóg zależy m.in. od materiału, z jakiego została wykonana. Inne produkty sprawdzą się np. w przypadku podłóg drewnianych, a jeszcze inne będą nadawać się do czyszczenia płytek. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego produktu?

Preparaty, które pozostawią podłogę czystą i bez smug

Dość częstym problemem, jeśli chodzi o mycie podłóg, jest powstawanie nieestetycznych, ciemnych smug na ich obrzeżach. Odpowiednio dobrane preparaty do mycia podłóg pozwolą pozbyć się tego problemu. Jeśli szukasz produktu, który sprawi, że podłoga będzie czysta i pozbawiona smug możesz wybrać np.: zapachowy koncentrat myjący na bazie rozpuszczalnych w wodzie polimerów.

Środki do mycia gruntownego dla firm sprzątających

W niektórych miejscach konieczne jest zastosowanie specjalnych środków czyszczących dla podłóg. Są to np. hale fabryczne, centra handlowe, warsztaty, czy magazyny. Podłogi, które znajdują się w tego typu pomieszczeniach, wymagają częstego czyszczenia i są narażone na powstawanie specyficznych, trudnych do usunięcia zabrudzeń. W ich przypadku zastosowanie znajdują produkty przeznaczone do mycia gruntownego oraz strippowania powierzchni. Dzięki temu, że zawierają związki o wysokim stopniu rozpuszczania, ułatwiają czyszczenie nawet wielowarstwowych zabrudzeń. Bez problemu poradzą sobie z usunięciem smarów, sadzy, farb, lakierów, czy plam z oleju.

Dodatkową zaletą tego typu produktów jest to, że nie zawierają amoniaku. Dlatego można używać ich do czyszczenia podłóg nawet w pomieszczeniach klimatyzowanych.

Środki do mycia gruntownego można stosować przy wykorzystaniu wysokociśnieniowych myjek strumieniowych oraz automatów myjących. To znacznie ułatwia i przyspiesza proces czyszczenia. Dzięki temu nawet skuteczne czyszczenie dużych powierzchni nie jest zbyt czasochłonne.

Łagodne środki czyszczące dla podłóg

Niektóre powierzchnie wymagają zastosowania środków o łagodniejszym, ale równie skutecznym działaniu. Mowa tu przede wszystkim o podłogach drewnianych – parkietach olejowanych i lakierowanych.

O tym, jaki preparat do mycia podłóg wybrać decyduje m.in. specyfika konkretnego gatunku drewna, a także rodzaj lakieru, który go zabezpiecza. W przypadku, gdy zależy Ci na zachwycającym efekcie wizualnym w postaci połysku, możesz wybrać emulsje nabłyszczające.

Ekonomiczne rozwiązanie dla profesjonalistów

Jeśli szukasz produktu przeznaczonego dla profesjonalnych firm sprzątających, sprawa wygląda nieco inaczej niż w przypadku gospodarstw domowych. Fakt, że będziesz miał do czynienia z różnymi powierzchniami, ciężkimi zabrudzeniami i dużymi pomieszczeniami decyduje o tym, że potrzebujesz zarówno skutecznych, jak i tanich rozwiązań.

Zmniejszenie kosztów umożliwi Ci zakup produktów w dużych, ekonomicznych opakowaniach. Dobrym rozwiązaniem jest również wybór skoncentrowanych środków. Gwarantują one osiągnięcie tych samych efektów przy mniejszym zużyciu.