W jakie udogodnienia można wyposażyć namiot imprezowy?

Popularność namiotów imprezowych wiąże się z ich niezwykłą praktycznością i bardzo niskimi kosztami eksploatacji. Konstrukcje te mogą być wykorzystywane przez cały rok. Zwykle służą jako obiekty sportowe, hale wystawiennicze, przestrzenie dla wydarzeń sportowych czy szkoleń, ale w praktyce ich zastosowanie pozostaje nieograniczone.

Każdy namiot może być ściśle dopasowany do konkretnych parametrów jego planowanej eksploatacji. Konstrukcje te można zależnie od potrzeb modyfikować czy doposażać, a wszystko w trosce o pełne bezpieczeństwo i najwyższy komfort pracy lub odpoczynku konkretnych użytkowników. Dowolna personalizacja jego wyglądu również nie stanowi problemu.

Akcesoria do wyposażenia namiotów imprezowych:

Do podstawowych akcesoriów związanych z wyposażeniem namiotów imprezowych należą:

  • obciążniki,
  • dodatkowe ogrzewanie,
  • oświetlenie,
  • kółka transportowe i rynny.

Obciążniki do namiotów imprezowych stosowane są, kiedy ich właściciele spodziewają się różnorodnych, trudnych warunków pogodowych. Celem wzmocnienia ich konstrukcji najczęściej wykorzystuje się obciążniki żeliwne o wadze do 16 kilogramów, które standardowo wypełnione są piaskiem lub wodą. Ich zasadniczą zaletą jest fakt, iż mogą być one układane jeden na drugim. Pozwala to dowolnie modyfikować metodę obciążania namiotu imprezowego. Obciążniki parzyste 16-kilogramowe (2 x po 8 kg) mogą zabezpieczać 2,3 a nawet 4 nogi sprzężonych namiotów. Rozwiązanie to sprawdza się zwłaszcza podczas imprez plenerowych organizowanych późną jesienią lub zimą, czyli w typowo trudnych warunkach pogodowych.

Namioty imprezowe mogą być również zaopatrzone w specjalistyczne promienniki ciepła o mocy nawet 2000 W. Promienniki domontowuje się do konstrukcji namiotowej za pomocą poręcznego mocowania i przewodu zasilającego o długości nawet do 1,5 metra. Dzięki instalacji dodatkowego ogrzewania w namiocie imprezowym można przebywać nawet podczas silnych mrozów.

Namioty imprezowe mogą być użytkowane przez całą dobę, również w warunkach jesienno-zimowych. Staje się to możliwe dzięki dodatkowym źródłom sztucznego światła. Należą do nich głównie zestawy lamp halogenowych, które w zestawie mocowane są bezpośrednio do konstrukcji namiotu lub instalowane na specjalnych stelażach. Namiot może być dowolnie oświetlony, zgodnie z koncepcją wydarzenia, w ramach którego jest on używany.

Obecnie dostępne są również modele namiotów optymalne w zmiennych warunkach otoczenia i przy częstym transporcie. Mianowicie zawierają one montowane i demontowane kółka do transportu namiotu, a nawet dopinane i odpinane rynny.

Na rynku dostępnych jest wiele udogodnień, w które można wyposażyć namiot imprezowy. Poszczególne elementy konstrukcji namiotu są w pełni konfigurowalne i dają nieograniczone możliwości organizatorom danego wydarzenia.

źródło: Tentproject.pl – namioty halowe producent

Polecamy

Reklama