Prywatna opieka lekarska – zalety

W Polsce na mocy konstytucji ma prawo do opieki medycznej. Płacimy składki zdrowotne, więc dostęp do placówek współpracujących Narodowym Funduszem Zdrowia należy się każdemu ubezpieczonemu (i nie tylko). Niestety, publiczna służba zdrowia nie jest tak wydajna, jak można by oczekiwać.

Opieka zdrowotna poprzez NFZ

Wiele osób, które dotknęła sytuacja związana z koniecznością zgłoszenia się do lekarza w związku z potrzebą przeprowadzenia badania bądź podjęcia leczenie, niestety boleśnie przekonało się o niedomaganiach obowiązującego obecnie systemu służby zdrowia. Już na poziomie Podstawowej Opieki Zdrowotnej, a więc miejsca, gdzie przyjmuje pacjenta jego lekarz rodzinny można usłyszeć od osób, których zadaniem jest rejestrowanie pacjentów, że konsultacja w danym dniu nie będzie już możliwa.

Jeszcze gorzej jest jeśli chodzi o dostęp do lekarzy specjalistów. Brak miejsc często nie dotyczy dnia, tygodnia czy nawet miesiąca. Taka osoba może usłyszeć, że już nawet w danym roku kalendarzowym nie ma miejsc! Wtedy albo otrzymuje termin przyszłoroczny, o ile nie jeszcze bardziej odległy, albo otrzymuje informację, żeby dzwonić w styczniu kolejnego roku.

Opieka zdrowotna prywatnie

Faktem jest, że prywatna opieka zdrowotna kosztuje. Jednak spojrzeć na to należy z innej strony. Zdrowie jest najważniejsze, ono daje możliwości rozwoju w sferze zawodowej i prywatnej, jest podstawą funkcjonowania i szansy na radość z życia. Korzystając z prywatnej opieki zdrowotnej, zdecydowanie łatwiej o konsultację ze specjalistą i przeprowadzenie niezbędnych badań. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług lekarzy rodzinnych w placówkach prywatnych, tj. np. nowa prywatna przychodnia w Mińsku Mazowieckim.

Przychodnia prywatna – Mińsk Mazowiecki

Przychodnia oferuje usługi wysoko wyspecjalizowanych lekarzy, którzy gotowi są nieść pomoc potrzebującym pacjentom. Kadra jest odpowiednio wyszkolona, żądna dalszej wiedzy i rozwoju, a także mogąca się pochwalić dużym, niezbędnym w tej dziedzinie doświadczeniem.

Pacjenci przyjmowani się z zachowaniem najwyższych standardów obsługi. Przychodząc lub kontaktując się w sposób telefoniczny z przychodnią prywatną w Mińsku Mazowieckim nikt nie zostanie pozostawiony bez pomocy, wszyscy lekarze dołożą wszelkich starań, aby pacjent dokładnie wiedział, jaki jest jego stan zdrowia i czy potrzebuje dalszych procesów leczniczych.

Korzystanie z usług prywatnej opieki zdrowotnej to też pewność dotycząca jakości kadry. Pacjenci płacą za usługi i wymagają ich wysokiej jakości świadczonych usług.

inspiracja: zdrowa-rodzina.com – centrum medyczne Mińsk Mazowiecki

Polecamy

Reklama