Grzejnik dekoracyjny do salonu – jak wybrać?

Czasy tradycyjnych grzejników przeszły do lamusa. Po części wynika to z faktu innego projektowania okien i braku możliwości zamocowania tradycyjnych grzejników pod oknem. Jednak dzieje się tak także ze względu na przykładanie większej wagi do wyglądu mieszkania i korzystania z usług biur architektonicznych na etapie projektowania wystroju wnętrz. Część osób decyduje się na zastąpienie ogrzewania kaloryferowego – podłogowym. Pozostali wybierają grzejniki, które swoim wyglądem spełniają funkcje dekoracyjne. W obecnych czasach, zadanie to jest mocno ułatwione, gdyż design grzejników znacząco zmienił się i w wielu przypadkach może on uzupełniać wnętrze, a nie być przeszkodą, którą zakrywamy.

Ogrzewanie w salonie

Niezależnie od wielkości posiadanego mieszkania, nie możemy pozwolić sobie na rezygnację z ogrzewania w jednym z pomieszczeń. Możemy jednak zastosować takie metody grzania, które nie tylko spełnią funkcję cieplną, ale także będą się świetnie prezentować. To jak wyglądać będą dekoracyjne grzejniki do salonu, uzależnione jest po części od sposobu jego ogrzewania. Jeśli zdecydujemy się na ogrzewanie elektryczne, możemy postawić na grzejniki wykorzystujące podczerwień. Pozwala to na zamontowanie grzejnika w formie np. obrazu, przedstawiającego jeden z gotowych wzorów, bądź personalizację go do naszych indywidualnych preferencji. W przypadku ogrzewania gazowego czy sieciowego warto postawić na grzejniki dekoracyjne.

Grzejniki dekoracyjne w salonie

Grzejniki dekoracyjne, jak sama nazwa wskazuje, wyróżniają się na tle innych rozwiązań swoim wyglądem. Oprócz możliwości wyboru konkretnego wzoru i koloru grzejnika, mamy możliwość wkomponowania w jego kształt obrazów czy półek w ten sposób, że okalający je grzejnik stanowić będzie ramę. Grzejniki dekoracyjne, w zależności od dokonanego wyboru mogą zawierać inne elementy dekoracyjne, takie jak podświetlenie LED czy wbudowane kolumny głośnikowe. Takie podejście do tematu znacznie zwiększa funkcjonalność grzejników i sprawia, że mogą być one nowoczesną formą ozdoby przez cały rok, a zimą dodatkowo pozwalają ogrzać pomieszczenie.

Praktyczne rozwiązanie do salonu i nie tylko

Wydawać by się mogło, że nowoczesne, dekoracyjne grzejniki wyróżniają się co prawda wyjątkowym wyglądem, jednak ich wydajność nie jest tak samo duża, jak tradycyjnych grzejników. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na montaż grzejników zbudowanych z węższych, czy też szerszych elementów, w przypadku potrzeby podniesienia temperatury otoczenia w pomieszczeniu, zarówno jedna, jak i drugie dadzą sobie radę. Jeśli nasze wnętrze charakteryzuje się dużą powierzchnią, nie musimy rezygnować z montażu dekoracyjnych grzejników, czy też wspomagać się dodatkowym ogrzewaniem podłogowym. Dostępne na rynku rozwiązania to nie tylko niewielkie grzejniki o fantazyjnych kształtach, ale także długie grzejniki w formie paneli, które zastosować możemy, chociażby na całej wolnej ścianie. Dekoracyjne grzejniki świetnie sprawdzą się nie tylko w salonie, ale także sypialni czy łazience.

Polecamy

Reklama