Jak stosować kostki do spłuczki?

Środki chemiczne pozwalają utrzymać dom w czystości. Regularne ich stosowanie sprawia, że nie tylko nie powstają nowe zabrudzenia, ale przede wszystkim poszczególne części domu wolne są od wirusów, zarazków i bakterii. Dodatkowo niewątpliwą zaletą korzystania z dedykowanych środków czystości jest nadanie pomieszczeniu przyjemnego zapachu. Jednym z miejsc, w każdym domu, które chcąc nie chcąc bywa siedliskiem bakterii, jest łazienka. Jak prawidłowo dbać o jej czystość? O czym nie należy zapominać?

Kostki do spłuczki – wciąż żywa legenda

Dlaczego kostki do spłuczki są produktem legendarnym? Pierwsze kostki wypuszczone zostały do sprzedaży już w latach 80. Nie od razu zyskały jednak swoich sympatyków, bowiem przez wielu uważane były za mało wygodne rozwiązanie. Wraz z udoskonaleniem formuły, a co za tym idzie zwiększeniem skuteczności działania, kostki do WC przetrwały próbę czasu i do dziś dnia dostępne są w sprzedaży. Co więcej, wygoda ich użytkowania sprawiła, że coraz chętniej wybierane są one w zastępstwie tradycyjnych kostek do WC i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. 

Zasady korzystania z kostki do WC

Kostki do spłuczki w odróżnieniu od zawieszek, umieszczamy bezpośrednio w zbiorniku spłuczki. Używać ich można zarówno w tradycyjnych toaletach ze spłuczką zewnętrzną, jak i tych, w których zastosowany jest zestaw podtynkowy, pamiętając jednak o właściwym umieszczeniu kostki w spłuczce. W przypadku klasycznych spłuczek wystarczy podnieść górną pokrywę zbiornika spłuczki i wrzucić kostkę do wc, naprzeciwko rury wylotowej. Jeśli mamy do czynienia z systemem podtynkowym, kostkę również umieszcza się w zbiorniku, jednak należy pamiętać o wcześniejszym przeczytaniu instrukcji obsługi, aby nie uszkodzić mechanizmu. Kostki do spłuczki wrzucamy bez uprzedniego wyjmowania ich z folii ochronnej, a dzięki specjalnemu składowi, który wyróżnia się znacznie wolniejszym rozpuszczaniem, z działania jej możemy cieszyć się nawet przez kilka miesięcy.

Dyskretne oczyszczanie przy każdym spłukaniu

Nie da się ukryć, że kostki do wc, są rozwiązaniem znacznie bardziej wygodnym aniżeli zawieszki. Dlaczego? Dzięki umieszczeniu kostki w zbiorniku spłuczki, a także powolnemu procesowi ich rozpuszczania, każdorazowe spłukanie wody oczyszcza całe wnętrze muszli klozetowej. W przypadku zawieszek nie jest to tak oczywiste, bowiem zazwyczaj jedna zawieszka nie rozprowadzi tak dokładnie substancji aktywnych, znajdujących się w jej składzie. Dodatkowo zawieszkę należy dość precyzyjnie umiejscowić, aby jej działanie było skuteczne. Niewątpliwą przewagą kostek do spłuczki jest ich dyskrecja. Mimo że nie widzimy kostki, ona działa przy każdym spłukaniu, barwiąc wodę na pewien kolor. Jest to również przydatne w ocenie tego, czy już należy wymienić kostkę na nową.

Polecamy

Reklama