Miła w dotyku i delikatna pościel z kory – jakie ma właściwości?

Pościel wydaje się być prezentem idealnym. Świetnie sprawdzi się jako podarunek dla mamy, siostry, bądź babci, a ponadto – będzie praktyczny i przyda się w codziennym życiu. Problem jednak może pojawić się na etapie wyboru rodzaju kompletu pościeli. Wówczas należy zdecydować, jaki materiał będzie najlepszy ze względu na swoją wysoką jakość oraz własne właściwości.

Wybór pościeli

Wyróżnia się kilka rodzajów pościeli ze względu na materiał, z których są produkowane. Wśród nich należy wymienić między innymi:

  • pościel bawełnianą;
  • pościel flanelową;
  • pościel satynową;
  • pościel z mikrofibry;
  • pościel z kory.

Ostatnia z nich zasługuje na szczególną uwagę. Pościel korowa jest bowiem najczęściej wybieraną w ostatnim czasie. Nic dziwnego, bowiem charakteryzuje się ciekawymi właściwościami i jest przyjazna również dla alergików.

Właściwości pościeli z kory

Pościel z kory w rzeczywistości jest wykonana w stu procentach z naturalnych włókien, czyli syntetycznych dodatków, bądź – co najważniejsze – bawełny. Komplet pościeli korowej doskonale sprawdzi się w szczególności u osób, które nie chcą zaprzątać sobie głowy ciągłym jej prasowaniem. Dlaczego? Otóż, posiada ona regularne zagniecenia, a tym samym – nawet gdy nie jest wyprasowana, wygląda nienagannie. Wszystko za sprawą bawełnianego splotu pętelkowego, który odpowiada za brak widocznych zagnieceń.

Nie da się zapomnieć, że pościel z kory jest antyalergiczna, w związku z czym doskonale przyda się osobom cierpiącym na wszelkiego rodzaju alergie. Pościel korowa doskonale również wentyluje powietrze oraz utrzymuje ciepło, dlatego też jest praktyczna przez cały rok – zarówno w lecie, jak i zimie. Przy okazji również, pościel zapobiega poceniu się oraz przepuszcza powietrze, dlatego też pozwala skórze oddychać, jednocześnie izolując ciepło i gwarantując komfort.

Nie każdy ma również pojęcie, iż kora jest materiałem naturalnym, bardzo łatwym w czyszczeniu oraz prostym w farbowaniu, co oznacza, że pościel korową można zakupić w setkach, a nawet tysiącach różnych wzorów.

Pościel z kory jest bardzo cenionym produktem, który doskonale nadaje się dla dzieci. Materiał ten – jak już wcześniej wspomniano – nie uczula, a to oznacza, iż jest w pełni bezpieczny w użytku z maluchami oraz skórą wrażliwą.

Zalety pościeli korowej

Pościel korowa ma nazbyt wiele zalet. Wśród nich należy wymienić między innymi niską cenę oraz łatwą dostępność w różnorodnych wzorach. Co więcej, istnieje możliwość zakupu zarówno zestawów pojedynczych, jak i kompletów, które obejmują między innymi dwie poduszki, kołdrę, poduszkę i jasiek. Niektóre zawierają również prześcieradła. Istnieje możliwość zakupu kompletów w kilku rozmiarach.

Pościel korowa w szczególności przypada do gustu osobom nie mającym ochoty wciąż wyciągać żelazka i prasować. Brak uporczywych zagnieceń umożliwia założenie jej natychmiast po praniu i osuszeniu.

Pościel tego typu można bez trudu prać, również i w wysokich temperaturach.

Reasumując, pościel z kory świetnie sprawdzi się nie tylko dla jednej osoby, ale i całej rodziny. To nie tylko doskonały prezent dla osób preferujących elegancki styl i nienaganny wygląd, ale również i tych, którzy nie mają czasu na prace domowe i cenią sobie szybkie wykonywanie, często przymuszonych, obowiązków prywatnych. Chcąc więc zakupić prezent dla najbliższych, który będzie zarówno praktyczny, jak i przypadnie każdemu do gustu, warto wybrać pościel korową. Nie ma bowiem osoby, która nie byłaby zadowolona z tego typu podarunku.

Źródło: Madley – Pościele satynowe

Polecamy

Reklama