Jakie biurko dla dziecka wybrać?

Warto jak najlepiej przygotować pokój dziecka na powrót do szkoły. Najważniejszym elementem wyposażenia jest tu zdecydowanie biurko, przy którym rozwijają się pasje, nowe umiejętności, a wiedza się pogłębiana. Nie wiesz jakie biurko wybrać? Zwracamy uwagę na kilka najważniejszych aspektów.

 Co jest najważniejsze przy wyborze biurka dla dziecka?

  1. Wysokość biurka – musi być dostosowana do wzrostu dziecka. Najlepszą i najbardziej funkcjonalną opcją jest wybranie modelu z regulacją wysokości. Biurko rośnie wtedy wraz z pociechą, a Ty nie narażasz się na niepotrzebne koszty wraz z każdym nowym rokiem szkolnym.
  2. Miejsca do przechowywania – największą popularnością cieszą się modele z praktycznymi szufladami oraz półkami umożliwiającymi przechowywanie książkę oraz przyborów szkolnych. Mając je wszystkie pod ręką, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo zgubienia lub zniszczenia.
  3. Ustawienie biurka – najlepiej jest ustawić biurko przodem lub bokiem do okna, nigdy nie powinno się go lokować tyłem. Dziecko nie powinno ręką zasłaniać w trakcie pisania światła dziennego.
  4. Kwestie estetyczne – nie są one bez znaczenia, ponieważ dziecko musi zostać zachęcone do korzystania z biurka. Gdy będzie mu się podobało, bez żadnych problemów zasiądzie przy nim i rozpocznie naukę. Jeżeli biurko spełnia kwestie praktyczne i estetyczne, idealnie pasuje do aranżacji wnętrza dziecięcego.

Jakie biurko dla dziecka warto wybrać? Przegląd propozycji

Biurko z regulacją wysokości

Biurko białe, które posiada możliwość podnoszenia oraz obniżania wysokości jest funkcjonalnym rozwiązaniem spełniającym oczekiwania wielu rodziców oraz dzieci. Świetnie sprawdza się w praktycznie każdym dziecięcym pokoju urządzanym zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Dostępne jest w wielu przepięknych kolorach, ale największą popularnością cieszą się zdecydowanie białe biurka ze względu na ich uniwersalność i możliwość dopasowania do aranżacji dziecięcej przestrzeni.

Biurko z dużym blatem

Co przemawia za tym, aby wybrać biurko w kolorze ciemnego dębu z dużym blatem? Przede wszystkim aspekty praktyczne. Jeżeli masz w domu małego artystę, potrzebuje on dużej przestrzeni roboczej do tworzenia obrazów oraz rzeźb. Biurko o dużej powierzchni zagwarantuje dostateczną ilość miejsca do rozłożenia wszystkich farb, kredek i innych przyborów.

Biurko z wieloma miejscami do przechowywania

Funkcjonalne i znakomicie sprawdzające się w niewielkich pokojach jest biurko z licznymi szufladami oraz półkami. Daje możliwość utrzymania porządku, a jednocześnie dziecko ma miejsce na wszystkie przybory szkolne oraz książki.

Biurko dla rodzeństwa

W jednym pokoju mieszka dwójka pociech? Warto wybrać podwójne biurko, dzięki któremu każde z nich będzie miało własny kąt do nauki. Biurka te wyróżniają się długim blatem oraz taką samą ilością miejsc do przechowywania. Dzięki temu nie ma awantur o to, że ktoś ma więcej przestrzeni, a ktoś mniej. Idealny podział zmniejsza ilość kłótni wśród rodzeństwa, a zakup jest po prostu sprawiedliwy.

 

Polecamy

Reklama