Oczyszczanie wodorowe czy peelingi chemiczne?

Regularne usuwanie martwego naskórka należy wykonywać regularnie, zwłaszcza po lecie, gdy na skórze pozostają przebarwienia w postaci piegów czy plam. Jaki zabieg wybrać, by był najbardziej skuteczny?

Oczyszczanie wodorowe – na czym polega i jakie daje efekty?

Oczyszczanie wodorowe twarzy daje kompleksowy efekt – od oczyszczania aż po lifting. Polega na wprowadzeniu cząstek najlżejszego i najmniejszego pierwiastka występującego w przyrodzie pod skórę. W tym celu stosuje się strumień wody pod zwiększonym ciśnieniem. Zabieg złuszcza martwy naskórek, poprawia napięcie skóry, pomaga pozbyć się przebarwień, łagodzi stany zapalne i spłyca drobne zmarszczki. Ponadto, pomaga pozbyć się zaskórników, nadmiaru sebum i innych zanieczyszczeń, które zalegają w porach.

Jest zabiegiem bezpieczny i bezinwazyjny, świetnie sprawdza się do każdego rodzaju skóry: od suchej i wrażliwej po  dojrzałą czy też trądzikową.

Peelingi chemiczne – na czym polegają i jakie dają efekty?

Peeling chemiczny stosuje się m.in. na blizny, zmarszczki czy przebarwienia. Wykazuje działanie oczyszczające, przeciwstarzeniowe, a także wspomaga proces produkcji kolagenu i elastyny. Polega na usunięciu martwego naskórka przy pomocy substancji chemicznych, które stosuje się na skórę. Są one dobierane indywidualnie do stanu cery. Wyróżnia się trzy rodzaje peelingu chemicznego:

  • Głęboki – najbardziej zaawansowany, zastosowane substancje działają zarówno na naskórek jak i skórę właściwą; pozwala na eliminację blizn i zmarszczek,
  • Średnio głęboki – również działa na naskórek i skórę właściwą, jednak zastosowane substancje są znacznie słabsze,
  • Powierzchniowy – jego działanie obejmuje naskórek; redukuje przebarwienia i trądzik, niweluje drobne zmarszczki.

Oczyszczanie wodorowe i peeling chemiczny – różnice

Choć oba zabiegi oczyszczają skórę, pomagają zniwelować przebarwienia czy też wygładzają zmarszczki, znacznie różnią się od siebie.

  1. Oczyszczanie wodorowe twarzy można wykonywać o każdej porze roku, również latem. Z kolei peeling chemiczny najlepiej wykonywać od jesieni do wiosny, ponieważ po zabiegu trzeba unikać ekspozycji na słońce.
  2. Sposób wykonania obu zabiegów jest zupełnie inny.
  3. Oczyszczanie wodorowe w przeciwieństwie do peelingu chemicznego nie podrażnia skóry.
  4. Oba zabiegi bazują na różnych substancjach.
  5. Peeling chemiczny ma o wiele więcej przeciwwskazań niż oczyszczanie wodorowe.
  6. Oczyszczanie wodorowe może być wykonywane u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią. Peeling chemiczny niestety nie.
  7. Zabiegi różnią się także ceną. Ceny oczyszczania wodorowego wahają się w granicach 250-250 zł, a peelingu chemicznego – od 200 do 450 zł.

Oczyszczanie wodorowe twarzy, choć do niedawna jeszcze słabo znane, obecnie jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Wszystko za sprawą wszechstronnego zastosowania aktywnego wodoru, bezpieczeństwa i braku inwazyjności. Może być wykonywany u znacznie większej ilości osób. Skutecznie zastępuje inne zabiegi oczyszczające, jak np. peelingi chemiczne.

inspiracja: dknstudio.pl – klinika kosmetologii Warszawa