Przeszklona witryna wizytówką lokalu

Prowadzisz lokal gastronomiczny lub usługowy, położony w atrakcyjnym miejscu, oferując wysokiej jakości usługi i produkty w atrakcyjnych cenach lecz wciąż masz kłopoty z pozyskaniem klientów? Być może problemem Twojego lokalu jest nieatrakcyjna witryna? To właśnie ona jest wizytówką każdego lokalu. Odpowiednio zaprojektowana witryna prezentująca produkty lub po prostu odsłaniająca wnętrze lokalu potrafi zdziałać cuda i przyciągnąć przypadkowych przechodniów. Czym powinna charakteryzować się dobra witryna? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym artykule.

Wielu restauratorów i usługodawców miewa problem z odpowiednim szyldem dla swojego lokalu. Duża liczba krzykliwych szyldów sąsiadujących z nimi lokali konkurencyjnych sprawia, że próbują się oni wyróżnić jeszcze bardziej rzucającymi się w oczy szyldami i innymi rodzajami reklamy wizualnej. Niestety takie podejście wcale nie pomaga businessowi, lecz przeciwnie, znacząco mu szkodzi. Zbyt duża ilość kolorowych napisów wprowadza nie tylko chaos informacyjny, ale również stwarza nieład estetyczny. Zaklejanie całości szklenia witryny kolorową folią reklamową nie zachęca do odwiedzenia lokalu, ale wręcz zraża potencjalnych klientów do zapoznania się z jego ofertą. Pierwszym krokiem do uzyskania nowoczesnej i atrakcyjnej witryny jest ograniczenie liczby elementów reklamowych poprzez usunięcie z niej zbędnych szyldów lub wywieszek. Dzięki takiemu zabiegowi nasza witryna staje się bardziej czytelna, co z pewnością wyróżni nas wśród sąsiadujących lokalu. Projektując witrynę warto pozostawić około 80% jej powierzchni transparentnej, resztę przeznaczając na umieszczenie w jej obrębie nazwy lokalu, czy jego godzin otwarcia. Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie szyby z logotypem lokalu naniesionym metodą piaskowania.

Nowoczesna witryna sklepowa to przede wszystkim transparentna zabudowa szklana, pozwalająca przechodniom zobaczyć, co dzieje w środku lokalu, tym samym zachęcając ich do jego odwiedzenia. Stawiając na dużą przeszkloną witrynę musimy więc równocześnie zadbać o dobry wystrój wnętrza i jego czystość. Duża ilość szkła nie tylko pozwala dostrzec przechodniom, to co się dzieje wewnątrz lokalu, ale również daje możliwość klientom przebywającym w jego wnętrzu obserwowania tego, co dzieje się poza nim. Stawiając na przeszklenia, dajemy klientom możliwość obserwowania atrakcyjnego otoczenia, czy łatwiejszego znalezienia się ze znajomymi. Szklane witryny to nie tylko domena restauracji, czy kawiarni. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się również w lokalach usługowych i sklepach. Ładnie wyeksponowane produkty, czy ciekawie zaaranżowana wystawa nada lokalowi indywidualnego charakteru i przyciągnie nowych klientów. Ciekawym rozwiązaniem może być również zastosowanie elementów szklanej zabudowy wykonanych ze szkła mlecznego, wykorzystywanych jako ekrany rzutników, na którym można wyświetlać zapętloną sekwencję filmową, aktualne menu, czy inne informacje.

Inspiracja: RepublikaSzkla.pl – szklane zabudowy