Dekoracje w stylu skandynawskim to dobry pomysł na świąteczny prezent

Styl skandynawski zdobył w ciągu ostatnich lat wśród ludzi na całym świecie uznanie i niemałą popularność. Czym charakteryzuje się styl skandynawski? Czy dekoracje w stylu skandynawskim są dobrym prezentem na świąteczny prezent? Jak wyglądały początki stylu skandynawskiego? Odpowiedzi na te pytania, znajdują się poniżej.

Jak wyglądały początki stylu skandynawskiego?

Styl skandynawski został zapoczątkowany przez Carla Larssona, żyjącego na przełomie XIX oraz XX wieku szwedzkiego malarza oraz architekta. Ów styl zyskał na popularności po raz pierwszy w latach 50. i 60. Zasługą takiego stanu rzeczy była nagroda Lunning Prize, która jest przyznawana dla skandynawskich projektantów wnętrz.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Styl skandynawski od wielu lat cieszy się rosnącą popularnością. Przede wszystkim jest to zasługa udanego połączenia elegancji z uniwersalnością. Dzięki temu możliwe jest nadanie niepowtarzalnego uroku praktycznie dla każdego pomieszczenia w domu. Kolory, które można zauważyć w stylu skandynawskim, są zazwyczaj utrzymane w chłodnych, stonowanych tonacjach. Najczęściej dominuje w ich przypadku biel oraz delikatna szarość. Niektórzy mogą odnieść mylne wrażenie, że taka surowość oraz prostota mogą zdominować wystrój pomieszczeń, przez co straci ono na przytulnym i przyjemnym klimacie. Na szczęście jest ono świetnie równoważone przez proste w formie meble oraz takie dekoracje skandynawskie jak koce, które są wykonane z naturalnych tkanin. W większości przypadków bazowym materiałem wykończeniowym w odniesieniu do stylu skandynawskiego jest naturalne drewno, ale w samym designie często wykorzystywane są też takie materiały jak: szkło czy ceramika. Bardzo ważną rolę odgrywa również roślinność, która jest chętnie wykorzystywana w pomieszczeniach w stylu skandynawskim, w postaci roślin doniczkowych na parapetach czy świeżych kwiatów ciętych. Istotną rzeczą, o której nie można zapomnieć, jest światło. Duże okna oraz przestronne wnętrza to cechy, które są często utożsamiane ze stylem skandynawskim. Przy oknach nie używa się żadnych firanek czy zasłon, aby światło mogło swobodnie wpadać do środka wnętrza. W przypadku stylu skandynawskiego nie ma też mowy o kurczowym trzymaniu się zasad, a jedną z jego ważniejszych cech jest zabawa ze stylem.

Czy dekoracje skandynawskie są dobrym pomysłem na prezent?

Dekoracje skandynawskie są dobrym pomysłem na świąteczny prezent. Zwłaszcza powinny one przypaść do gustu osobom, które cenią sobie spokój, funkcjonalność oraz minimalizm. Poniżej znajduje się kilka inspiracji na świąteczny prezent z dekoracjami w stylu skandynawskim w rolach głównych:

– Srebrne bombki w stylu vintage – wprowadzą do domu obdarowanej osoby elegancję oraz nostalgię. Sprawdzą się wyśmienicie jako ozdoba świąteczna choinki lub kominka.

– Świąteczny lampion – w ciemnej szarości, wykonany ze szkła oraz metalu oraz mający prosty kształt będzie w stanie wytworzyć świetny, nastrojowy klimat.

– Świece – w klasycznej formie oraz umieszczone w prostych świecznikach będą się bardzo dobrze sprawowały w wytworzeniu świątecznego wystroju w domu obdarowanej osoby.

– Plakat lub obraz – utrzymany w stylu skandynawskim nada wnętrzu wyrazu i przyjemnie go odświeży

– Kosze wiklinowe – nadadzą wnętrzu skandynawskiego klimatu. Z pozytywnym skutkiem posłużą jako przedmiot do przechowywania ręczników w łazience czy zimowych czapek, szalików, rękawiczek oraz chustek w przedpokoju.

Dekoracje w stylu skandynawskim można bez problemu zakupić w wielu sklepach online.

źródło: moremadam.pl – styl skandynawski sklep online