Makijaż permanentny brwi

Brwi są ważnym elementem twarzy oraz makijażu. Odpowiednio podkreślone dodadzą więcej klasy naszemu makijażowi. Jednak nieprawidłowo wykonane przyniosą wręcz odwrotny efekt. Nie zawsze da się wykonać idealny makijaż, zwłaszcza gdy nam się śpieszy. Malowanie brwi potrafi być czasochłonne, gdy chcemy uzyskać idealny kształt. Z kolei henna dość szybko blaknie i nie zawsze pomaga uzyskać wymarzony kształt. Najlepszym rozwiązaniem na wszystkie te problemy będzie więc permanentny makijaż brwi.

Makijaż permanentny brwi – metody

Często pada pytanie: jaka metoda makijażu permanentnego brwi jest najlepsza? Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Przez długi czas najczęściej wybierany był tatuaż permanentny brwi. Powoli jednak rezygnuje się z tej metody, ponieważ więcej osób stawia już na naturalność. Obecnie do najpopularniejszych należy metoda piórkowa. Jest o wiele mniej bolesna od tatuażu kosmetycznego i daje naturalne wykończenie. Narysowane włoski przypominają te prawdziwe, poprawiają kształt brwi oraz uzupełniają prześwity. Wybierając tę metodę łatwiej też będzie nam znaleźć odpowiednio wykwalifikowaną linergistkę. A pamiętajmy, że wybór osoby wykonującej ten zabieg jest niezwykle ważny, nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim na własne zdrowie. Trzeba zachowywać odpowiednie środki ostrożności, ponieważ w innym wypadku może dojść do różnego rodzaju zakażeń. Kolejną opcją jest makijaż permanentny brwi metodą włoskową. Charakteryzuje się wieloma tymi samymi aspektami co wyżej wspominany zabieg. Również daje bardzo naturalny i dyskretny efekt, rysunek nowych brwi włoskowych wymaga ogromnej precyzji. Wielu jednak uważa, że ta metoda jest lepsza od innych, ponieważ daje najbardziej widowiskowy efekt. Mogą go stosować również Panowie, metoda ta umożliwia wypełnienie ubytków oraz zagęszczenie brwi.

Makijaż permanentny – przeciwwskazania

Taki zabieg kosmetyczny jest dość inwazyjny. Zanim więc się go podejmiemy, sprawdźmy dokładnie, czy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Jest to bardzo ważne i nie można tego zignorować. Konieczne wtedy jest zrezygnowanie z zabiegu lub ewentualne jego przesunięcie w czasie. Infekcje bakteryjne lub wirusowe są głównym sygnałem o niemożności przeprowadzenia go. Wtedy właśnie trzeba poczekać i całkowicie się wyleczyć, dopiero potem możemy zdecydować się na inny termin. Innym przeciwwskazaniem jest ciąża. Jeśli spodziewasz się dziecka, lepiej brwi permanentne wykonaj po pojawieniu się dziecka. Używane przy tym zabiegu substancje mogą źle wpłynąć na płód. Nowotwór oraz cukrzyca nie wykluczają całkowicie możliwości zastosowania takiego makijażu, jednak konieczna do tego jest wcześniejsza konsultacja lekarska. Zrezygnować musimy, gdy przyjmujemy lub przyjmowaliśmy leki sterydowe. Ogólnie o wszystkich branych lekach musimy wspomnieć osobie wykonującej zabieg.

Ile kosztuje makijaż permanentny?

Wszystko zależy od lokalizacji miejsca, w którym go wykonujemy. Jak ze wszystkimi usługami kosmetycznymi, te profesjonalne w dużych miastach wiążą się często z trochę większym wydatkiem. Jeśli chodzi o brwi całkowity koszt wykonania takiego zabiegu wynosi średnio 500-800 zł. Taki makijaż utrzymuje się około 2 lat, nie jest więc to aż tak duży wydatek, porównując z tym, ile byśmy wydali przez ten czas na kosmetyki.

 

Polecamy

Reklama