Rowerek trójkołowy jako świetna zabawka dla aktywnego dziecka

Rowerek trójkołowy jest zawsze udanym prezentem na urodziny. Pozwala na to, aby dziecko mogło rozładować swoją energię. Taka zabawka ma wiele zalet i nadaje się idealnie, dla dziecka aktywnego. W większości takie rowerki przeznaczone są dla dzieci od 1,5 roku do około 3 lat. To bardzo bezpieczny sprzęt, gdyż posiada on 5 punktowe pasy bezpieczeństwa, w trakcie jazdy dziecko jest chronione przed upadkiem z rowerka i stabilne.

Na rynku, znajdziemy cały asortyment rowerków trójkołowych, dla dzieci w różnym wieku, wadze i zdolnościach. To pojazd stabilny, maluch, korzystając z niego, nie będzie musiał cały czas utrzymywać równowagi. Nie ma wskazanego, dokładnego wieku, w którym dziecko będzie w stanie poruszać się w takim pojeździe, to zależy indywidualnie od dziecka, jak szybko opanuje jazdę. To zależy między innymi od sprawności malucha i aktywności. Dzieci, które wykazują dużą aktywność fizyczną, szybciej uczą się jazdy na rowerku trójkołowym.

Jeśli, wybieramy się z naszą pociechą na spacer, rowerek może stać się świetną alternatywą wózka i sprawi wiele radości maluchowi, podczas spaceru. Nasze dziecko, będzie mogło samo decydować, w jakim kierunku pojedzie, dzieci w tak młodym wieku mają mnóstwo energii, więc podczas takiego spaceru dzięki tej zabawce, będą mogły ją spożytkować.

Czy warto kupić rowerek trójkołowy dziecku?

Jak najbardziej, jest to świetna zabawka, która przyczyni się do rozwoju sprawności ruchowej u dziecka. Urozmaici ona także każdy spacer i da maluchowi dużo frajdy. Rowerek trójkołowy, możemy jedynie pominąć w kupnie, wtedy gdy nasze dziecko jest już duże, i będzie w stanie jeździć samo w rowerku dwukołowym z kółkami bocznymi lub bez. Jeśli rodzica stać na wydatek około 100 złotych, warto rozejrzeć się po sklepach za właściwym rowerkiem dla naszego dziecka.

Niektóre modele, nadają się już dla dzieci od roku. Takie rowerki, w większości wykonane są z plastiku. Pojazd jest bardzo stabilny i lekki, dzięki czemu możemy go wziąć wszędzie ze sobą. Nie ulega także przeciążeniom, większość pojazdów ma ograniczenia co do wagi użytkownika. Wadą takich rowerków są plastikowe koła, które mogą się ślizgać i hałasować, w wersjach droższych znajdziemy gumowe, ciche koła. Rowerki dla małych dzieci, posiadają dodatkowo miejsce na nóżki (jeśli nie sięgają do pedałów), panel z dźwiękami, a także daszek. Rodzic może również sam prowadzić rowerek, za pomocą rączki.

Rowerki trójkołowe wielofunkcyjne

Na rynku pojazdów dziecięcych, znajdziemy rowerki wielofunkcyjne trójkołowe na przykład 3w1 czy 4w1. Można je swobodnie modyfikować, rosną one wraz z naszym maluchem. Dopasowujemy taki rowerek do wieku naszego dziecka. Pierwszy etap modyfikacji przeznaczony jest dla malucha, który ma 10 miesięcy, pełni on wtedy rolę wózka spacerowego. Drugi etap, preferowany jest dla 1,5 rocznego dziecka, znika wtedy zabezpieczenie w postaci pasów i obudowy. 3 etap to przekształcenie rowerka w odpowiedni dla 2 latka. Wysuwamy składane pedały i chowamy podnóżki. W ostatnim etapie usuwamy rączkę, którą do tej pory prowadziliśmy rowerek, dziecko jest już bardziej samodzielne.

Zalety posiadania rowerka przez aktywnego malucha:

-Dziecko spędza czas w pożyteczny sposób, pracuje nad kondycją, sprawnością ruchową, poznaje swoje możliwości.
-Rodzic nie musi brać na spacer ciężkiego wózka, tylko lekki rowerek trójkołowy, przez co spacer jest przyjemniejszy.
-Maluch ma okazję sam poznawać świat, poruszając się rowerkiem w samodzielnie wybranym kierunku.

Jeśli nasz maluch jest bardzo energiczny, powinniśmy zainwestować w rowerek trójkołowy, dzięki niemu maluch oswoi się z jazdą na pierwszym rowerze, polubi także aktywność fizyczną, gdyż poruszanie się na rowerze będzie dawało mu dużo radości. Rowerek możemy zabrać wszędzie ze sobą, dziecko może jeździć w parku, w ogrodzie. Najlepiej i płynnie, porusza się on po drodze asfaltowej. Dziecko na takim rowerku, nie oddali się od nas zbyt szybko, jednak powinniśmy pamiętać, aby zawsze uważać na naszą pociechę.

Źródło: Sklep z zabawkami – Manito.pl

Polecamy

Reklama