Zabezpieczenie gruntu na czas imprezy masowej – dlaczego to tak ważne?

Zabezpieczenie terenu, na którym ma się odbyć impreza masowa należy do obowiązków organizatora. Wówczas gospodarz danej imprezy będzie musiał nie tylko postawić barierki we właściwych miejscach, czy zapewnić dostęp do toalet, ale powinien również właściwie zadbać o okoliczną infrastrukturę. Jeśli impreza masowa odbywa się w parku, na stadionie lub na lotnisku, organizator może zostać zobligowany także do zabezpieczenia samego gruntu. Zatem jak skutecznie osłonić trawnik lub drogę dojazdową?

Postaw na nowoczesne płyty aluminiowe

Płyty aluminiowe to innowacyjne rozwiązanie, które stosuje się do zabezpieczenia podłoża, zanim postawi się na nim ciężki sprzęt. Takie płyty charakteryzują się dużą wytrzymałością i trwałością, a dzięki odpowiedniej budowie ustawiony na nich ciężar równo rozkłada się po powierzchni każdej płyty. Ponadto płyty aluminiowe posiadają intuicyjny system łączeń, za pomocą którego można je dowolnie skonfigurować i szybko oraz sprawnie zamontować na wyznaczonym terenie. Poruszanie się po tak przygotowanym podłożu jest całkowicie bezpieczne, a płyty aluminiowe można wygodnie wynająć na czas trwania danej imprezy.

Wybierz antypoślizgowe maty TuffTrak

Organizatorzy imprez masowych mogą także zdecydować się na skorzystanie z tymczasowych technicznych mat TuffTrak, które są z powodzeniem wykorzystywane na placach manewrowych, drogach dojazdowych, czy ciągach komunikacyjnych. Co ważne na takiej macie można stabilnie postawić drogi i bardzo ciężki sprzęt, a sama mata jest chemicznie obojętna, przez co nie wpłynie negatywnie na środowisko naturalne. Poza tym tego typu produkt jest stosunkowo lekki i można go łatwo przewieźć w miejsce docelowe, a sam montaż również nie jest problematyczny. Dodatkowo maty TuffTrak są antypoślizgowe, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo nie tylko poszczególnych pojazdów oraz urządzeń, ale także ludzi uczestniczących w danym wydarzeniu. Warto podkreślić również, że maty TuffTrak są niezwykle wytrzymałe i potrafią efektywnie rozproszyć ciężar nawet na wyjątkowo miękkim, nierównym i grząskim podłożu.

Zabezpieczenie gruntu na czas imprezy masowej — dlaczego warto?

Duża impreza masowa na terenach zielonych może wiązać się ze sporymi zniszczeniami. Wówczas organizator będzie musiał naprawić uszkodzoną drogę lub zdewastowany trawnik. Dlatego zdecydowanie lepiej jest zapobiegać takim sytuacjom niż zostać obciążonym kosztami naprawy danego obszaru. Tym bardziej że zabezpieczanie gruntu specjalnymi płytami aluminiowymi lub matami TuffTrak to wygodne rozwiązanie, z którego można skorzystać na terenie całego kraju. W tym celu wystarczy tylko wypożyczyć odpowiedni sprzęt lub wynająć profesjonalną firmę, która sprawnie osłoni wyznaczony obszar.

Co ważne demontaż płyt i mat nie zajmuje dużo czasu, a w efekcie grunt po imprezie będzie nietknięty i zdatny do ponownego użytku. Natomiast sam organizator nie poniesie dodatkowych kosztów związanych z naprawą podłoża i będzie mógł bez przeszkód planować kolejną interesującą imprezę masową w plenerze.

Polecamy

Reklama