Dlaczego warto leczyć zęby w klinice wielospecjalistycznej?

Pacjenci coraz częściej wybierają leczenie zębów w klinikach wielospecjalistycznych. Dlaczego? Wpływa na to przede wszystkim fakt, że stosowane są w nich najnowsze metody leczenia zębów. W przeciwieństwie do małych gabinetów stomatologicznych w klinice wielospecjalistycznej zakres usług jest znacznie szerszy, dzięki czemu możemy uzyskać pomoc nawet w najtrudniejszych przypadkach. Dlaczego jeszcze warto leczyć zęby w klinice wielospecjalistycznej?

Zespół specjalistów w jednym miejscu

Profesjonalne leczenie zębów najczęściej polega na usuwaniu kilku współistniejących problemów. Małe gabinety stomatologiczne, ze względu na węższy zakres usług i wyposażenia, nie są w stanie rozwiązać ich wszystkich równocześnie. Często świadczą usługi jedynie na podstawowym poziomie. Aby wykonać bardziej zaawansowane zabiegi, np. z zakresu implantologii czy chirurgii stomatologicznej, jesteśmy zmuszeni do poszukiwania specjalistów w innych gabinetach. W wielospecjalistycznych klinikach stomatologicznych możemy skorzystać z usług z zakresu takich specjalizacji, jak:

  • leczenie zachowawcze,
  • stomatologia dziecięca,
  • ortodoncja,
  • protetyka,
  • implantologia,
  • periodontologia,
  • zabiegi chirurgii stomatologicznej,
  • zabiegi kosmetyczne, np. wybielanie zębów,
  • zabiegi profilaktyczne.

Możliwość leczenia interdyscyplinarnego

Pacjenci zgłaszający się do gabinetów wielospecjalistycznych mają możliwość skorzystania z leczenia interdyscyplinarnego. Stosuje się je w przypadku poważnych problemów z uzębieniem, kiedy cały proces leczenia wymaga przeprowadzenia np. zabiegów chirurgicznych, periodontologicznych i protetycznych. Dzięki temu mamy świadomość, że na każdym etapie leczenia nad naszym zdrowiem czuwa lekarz doświadczony w przeprowadzaniu poszczególnych procedur.

Najnowsze technologie i metody leczenia

Branża stomatologiczna rozwija się w szybkim tempie, a na rynku pojawiają się coraz nowsze urządzenia wykorzystywane do leczenia zębów. Niektóre z nich są używane w gabinetach dentystycznych. Jednak na zakup najnowszego wyposażenia mogą pozwolić sobie najczęściej
duże kliniki wielospecjalistyczne. Z uwagi na wysokie koszty zakup takich urządzeń jest opłacalny tylko w takich gabinetach, gdzie korzysta z nich wielu specjalistów. Nowoczesne lasery, tomografy lub mikroskopy stomatologiczne to tylko przykłady urządzeń, które często są niezbędne w diagnostyce i leczeniu zębów.

Kliniki wielospecjalistyczne posiadają szeroką ofertę usług, dzięki czemu możemy uzyskać pełną diagnostykę oraz fachową pomoc w jednym miejscu. Innowacyjne metody pozwalają przeprowadzić leczenie bez bólu i zbędnego stresu. Stosowanie najnowszych technologii znacznie zwiększa komfort pacjentów i przyspiesza proces leczenia zębów.