Elastyczne płytki KLINKIERO – sposób na eleganckie wykończenie obiektu

Płytki elastyczne to sposób na gustowne i eleganckie wykończenie elewacji i wnętrza każdego domu. Posiadają wiele zalet, a przede wszystkim są ekologiczne i trwałe.

Niebanalna ozdoba elewacji i ścian wewnętrznych?

Elewacja zewnętrzna domu to element decydujący o odbiorze estetycznym obiektu. Podobnie rzecz ma się z wykończeniem wnętrz oraz ozdobieniem korytarzy, salonów, kuchni czy sypialni. Zastosowanie elastycznych płytek KLINKIERO ma za zadanie nie tylko upiększyć wnętrze czy podkreślić urok elewacji zewnętrznej, ale również posłużyć przez długie lata użytkowania. Płytki dekoracyjne stanowią wspaniałą i oryginalną imitację wykończenia ścian, filarów czy kominków. Bogata kolorystyka, która oscyluje w barwach ciepłych, odcieniach szarości, czerwieni czy brązu, idealnie wpasuje się w dane pomieszczenie czy odcień elewacji.

Uniwersalność tego rozwiązania pozwala na użycie tego samego koloru zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ten oto sposób można stworzyć spójną kompozycję, w której dominuje jedna, przewodnia barwa. Zastosowanie płytek KLINKIERO pozwala na wykreowanie wyjątkowego klimatu w każdym pomieszczeniu. Rewelacyjnie sprawdzają się one także w biurach i gabinetach pracy.

Inspiracja zachodnimi trendami

Użycie najlepszej jakości surowców sprawia, że płytka prezentuje się na ścianie wyjątkowo pięknie i okazale. Można zastosować ją w prawie każdym typie wnętrza – zarówno tym nowoczesnym, jak i w stylu loftowym czy vintage. Płytki elastyczne mogą być położone na całej ścianie, jak i znajdować się na jej wybranych fragmentach. Istnieje szansa łączenia dostępnych w ofercie kolorów i stworzenia niepowtarzalnej mozaiki.

Cegła klinkierowa od wielu lat cieszy się wielką popularnością i często jest wykorzystywana jako element dekoracyjny – nie tylko w domach, ale i mieszkaniach. Trend ten ukształtował się pod wpływem wzorców, których inspiracją były domy skandynawskie czy ogromne wnętrza poindustrialnych pomieszczeń zaadaptowanych na mieszkania.

Trwała i mrozoodporna okładzina z certyfikatem

Płytki dekoracyjne KLINKIERO są materiałem certyfikowanym, który wchodzi w skład systemu ociepleń ETICS. Ta wyjątkowa i niezwykle efektowna imitacja cegły posiada niepowtarzalne cechy, które czynią z niej materiał unikatowy i godny uwagi każdego współczesnego klienta, marzącego o posiadaniu pięknego wnętrza czy elewacji. Można dodać, iż okładzina elewacyjna tego typu jest nie tylko estetyczna, ale i bardzo trwała oraz odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Tradycyjna cegła szybko może ulec zarysowaniu, pęknięciu czy nadłamaniu. W przypadku tego rozwiązania problem został ograniczony do minimum. Płytki elewacyjne można zastosować w domu, w którym przebywają małe dzieci i zwierzęta.

Elastyczne płytki KLINKIERO doskonale sprawdzą się także na zewnątrz. Cechuje je maksymalna odporność na wszelkie negatywne czynniki atmosferyczne – mróz, deszcz, opady gradu itp. Są też wodoodporne. Płytki dekoracyjne KLINKIERO są materiałem ekologicznym. Powstają one z piasku kwarcowego, co nie wpływa na zanieczyszczenie środowiska i degradację fauny i flory.

Łatwy montaż płytek KLINKIERO

Montaż płytek elewacyjnych KLINKIERO nie nastręcza żadnych trudności. Do wykonania pracy nie ma potrzeby angażowania żadnych specjalistycznych narzędzi ani sprzętów. Wystarczą nożyczki do przycinania płytek, klej do płytek oraz kilka dodatkowych produktów. Fugi wykonuje się przy użyciu pędzelka. Do montażu nie ma potrzeby używania krzyżyków. Czynność wykonuje się stosunkowo szybko, a klej z łatwością przysycha, tworząc wytrzymałą i elastyczną powlokę.

Klinkier elastyczny to dokonały pomysł na stworzenie niebanalnej elewacji czy wykończenia wnętrza. Jego zaletą jest łatwy montaż, estetyka oraz wyjątkowa trwałość.

Źródło: https://kosbud.com.pl/

 

Polecamy

Reklama