Wymiana szybki w iPhonie – dlaczego trzeba zlecić naprawę profesjonalistom?

Smartfony marki Apple cieszą się niegasnącą popularnością, zarówno z uwagi na ich estetykę, jak i możliwości techniczne. Warto jednocześnie pamiętać, iż iPhone jest drogim urządzeniem, a w związku z tym cena usług serwisowych jest równie wysoka. To właśnie ten fakt sprawia, że w przypadku pękniętej szybki użytkownicy często nie decydują się na jej natychmiastową wymianę. Dlaczego jednak nie spróbować samodzielnego usunięcia usterki?

Kiedy wymiana szybki w iPhone jest konieczna?

Wymiana szybki w smartfonie nie zawsze jest niezbędna. Wszystko zależy od tego która część szyby uległa uszkodzeniu i w jakim stopniu fakt ten utrudnia użytkowanie telefonu. Stłuczone szkło jest z reguły efektem upadku iPhone’a bądź innego rodzaju urazu mechanicznego. Choć rozbita szybka nie wygląda estetycznie, nie zawsze utrudnia ona posługiwanie się urządzeniem. Warto jednak pamiętać, że pod wierzchnią warstwą szkła znajduje się wyświetlacz. W przypadku dłuższego pozostawienia popękanej szybki może więc dojść do poważnych uszkodzeń głównego panelu LCD. Właśnie z tego powodu nie warto zwlekać w kwestii wymiany zbitej szybki w iPhone.

Nowy ekran czy cały panel LCD?

Przy upadku urządzenia można spodziewać się różnego rodzaju uszkodzeń. Ich rozpoznaniem niekoniecznie musi zająć się profesjonalny diagnostyk. Dzięki tym wskazówkom można samodzielnie zlokalizować, która część telefonu uległa uszkodzeniu.

Brak reakcji na dotyk i jednoczesna widoczność kolorowych pasków na ekranie prawdopodobnie świadczy o sporym uszkodzeniu całego przedniego panelu LCD. Wymiana podzespołu jest dużo bardziej kosztowna. Jeśli jednak uszkodzeniu uległa wyłącznie szybka zabezpieczająca wyświetlacz, koszt jej naprawy będzie znacznie niższy. Co więcej, w takim przypadku można zastosować zarówno oryginalną, jak i zamienną szybkę, dzięki czemu cena usługi serwisowej będzie jeszcze bardziej korzystna.

Dlaczego nie warto samodzielne wymieniać szybki?

Samodzielna wymiana szybki w telefonie w domowym zaciszu może okazać się czynnością trudną do przeprowadzenia. Wynika to z faktu, iż zazwyczaj użytkownik iPhone’a nie posiada specjalistycznych narzędzi, niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia czynności naprawczych. Bez nich niemożliwym okazuje się dostateczne oddzielenie uszkodzonych warstw szkła od wyświetlacza, co może skutkować jego przypadkowym zniszczeniem w trakcie wymiany. Osoby bez doświadczenia mogą więc uszkodzić swój telefon jeszcze bardziej. Warto również mieć na względzie, iż użytkownik może nie zdawać sobie sprawy z rozległości awarii. Choćby z tego względu warto oddać telefon w ręce doświadczonego serwisanta.

Wybierając profesjonalny serwis iPhone’ów można mieć pewność, że zbita szybka zostanie wymieniona w prawidłowy sposób. Warto również pamiętać, iż nawet nieautoryzowane punkty napraw GSM oferują gwarancję na swoje usługi. Co więcej, usługi serwisowe telefonów w zakresie wymiany szybki są zwykle dość tanie. Wszystkie te fakty przemawiają za jak najszybszym odwiedzeniem profesjonalnego serwisu, w przypadku pojawienia się uszkodzenia szybki lub wyświetlacza.