O czym pamiętać, zamawiając tort na urodziny dziecka?

Nie ma urodzin bez tortu. Tyczy się to przede wszystkim przyjęć dla dzieci. Wielką frajdą jest dmuchanie świeczek. Dziś już nie zamawia się zwykłych tortów, a prawdziwe dzieła sztuki. O czym musisz pamiętać decydując się na tort na urodziny dziecka?

Artystyczny tort dla dziecka

Wybór idealnego tortu dla dziecka nie jest prostym zadaniem. Mierzy się z nim każdy rodzic, który chce wyprawić najlepsze przyjęcie dla swojej pociechy. Dobrym sposobem jest wybranie tortu z konkretnym motywem przewodnim, obowiązującym także podczas przyjęcia. Jeżeli Twoje dziecko uwielbia oglądać Psi Patrol, możesz kupić tort z opłatkiem, na którym znajdują się główni bohaterowie jego ulubionej bajki. Zdecydować można się także na tort w kształcie psa lub innego zwierzaka. Z takiego tortu mały solenizant na pewno będzie zadowolony.

Artystyczne torty na zamówienie w Warszawie to standard. Jak już płacić za słodkości to wyłącznie za wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

Smaki tortów dla dzieci – przegląd najczęściej wybieranych propozycji

Dzieci są bardzo wybrane co do jedzenia. Dużo rzeczy im nie smakuje lub nawet nie chcą ich spróbować, gdy wyglądają „podejrzanie”. Wybranie odpowiedniego smaku tortu, który będzie smakował wszystkim zgromadzonym na przyjęciu dzieciom jest więc bardzo dużym wyzwaniem.

W przypadku przyjęć dla dzieci, lepiej nie eksperymentować z wyszukanymi smakami. Stawiając na klasykę, możesz mieć pewność, że przyjaciele solenizanta zjedzą tort bez zająknięcia. Najlepiej jest więc wybrać smaki tortów dla dzieci, które one najlepiej znają.

Wśród najczęściej wybieranych propozycji są:

  • śmietankowo–owocowy,
  • malina-mascarpone.

Na co trzeba uważać kupując tort na urodziny dziecka?

Masz sprawdzoną cukiernię, gdzie zawsze kupujesz ciasta na różne uroczystości? Wspaniale. Bez obaw możesz zamówić tort na urodziny dziecka, mając pewność, że otrzymasz wypiek wysokiej jakości, smakujący idealnie. Jeżeli jednak będzie to Twoje pierwsze zamówienie w danym miejscu, najlepiej jest najpierw kupić kawałek tortu lub wybranego ciasta. Sprawdzisz dzięki temu, czy użyte do ich wykonania składniki są dobrej jakości, a przede wszystkim czy tort bardzo dobrze smakuje. Biorąc pod uwagę, że głównymi smakoszami tortu będą dzieci, musisz wybrać miejsce, które ma nieposzlakowaną opinię i oferuje wyłącznie świeże wypieki. Tort musi zostać przygotowany z zachowaniem najwyższych standardów. W końcu nie chcesz po przyjęciu plagi zatruć nieświeżą bitą śmietaną.

Pamiętaj również, aby przy wyborze tortu kierować się przede wszystkim preferencjami dzieci. Jest to jeden dzień w roku, kiedy możesz odpuścić trzymanie diety, ograniczanie słodyczy. Możesz poszaleć i zamówić naprawdę słodki tort z ciekawymi dodatkami, np. żelkami, nutellą czy kawałkami czekolady. Dziecko ma cieszyć się, że w dniu urodzin ma możliwość skosztowania tortu w pełni dopasowanego do jego upodobań smakowych. Wielosmakowy, oryginalnie wyglądający tort z opłatkiem, na pewno spotka się z aprobatą każdego małego solenizanta.