5 zalet makijażu permanentnego ust i brwi

5 zalet makijażu permanentnego ust i brwi

Makijaż permanentny cieszy się dużą popularnością wśród kobiet. Nie jest to jednak zaskakujące, ze względu na szereg korzyści, jakie niesie ze sobą takie rozwiązanie. Przedstawiamy 5 zalet makijażu permanentnego ust i brwi, które sprawiają, że najlepsze gabinety nie mogą odpędzić się od klientek.

1. Perfekcyjny makijaż

Wykonywanie makijażu to dość problematyczna kwestia- nie każda kobieta jest w stanie umalować się dostatecznie dobrze. O ile możemy mieć problem z umiejętnym dobraniem kolorystyki lub zrobieniem kreski, to jednak profesjonalne linergistki są w stanie zrobić to niemalże perfekcyjnie. Po wykonaniu makijażu permanentnego kobiety wyglądają atrakcyjnie, a efekt ten utrzymuje się przez długi okres czasu.

2. Trwałość wynosząca nawet kilkanaście miesięcy

Wysokiej jakości makijaż permanentny jest w stanie bez większych problemów utrzymywać się nawet kilkanaście miesięcy. Należy jedynie pamiętać o corocznym dopigmentowaniu- dzięki niemu kobiety nie muszą malować kresek na powiekach, podkreślać brwi lub malować ust. Jest to szczególnie komfortowe dla pań, które uwielbiają siebie w makijażu i nie chcą pokazywać się nikomu naturalnie. Makijaż permanentny idealnie prezentuje się chwilę po przebudzeniu, a także w innych okolicznościach, które sprawiają, że tradycyjne rozwiązania nie byłby satysfakcjonujące.

3. Gwarancja bezpieczeństwa

Makijaż permanentny uznawany jest za bezpieczny. Wykorzystywane są naturalne i atestowane barwniki, a dodatkowo nasze oczy nie mają codziennego kontaktu z preparatami do demakijażu, jak miałoby to miejsce w przypadku tradycyjnego makijażu. Przed skorzystaniem z takiej możliwości warto jednak upewnić się, że nie mamy żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, które mogłyby nam zaszkodzić.

4. Osiąganie realnych oszczędności

Decydując się na makijaż permanentny możemy zaoszczędzić na kosmetykach, które wykorzystywane byłyby do tradycyjnego makijażu i demakijażu. Jest to szczególnie istotne dla kobiet, które malują się regularnie i zużywają stosunkowo wiele produktów. Rozwiązanie permanentne jest w stanie utrzymywać się przez kilkanaście miesięcy, a koszty ponoszone są jednorazowo.

5. Atrakcyjny wygląd twarzy

Idealnie wykonany makijaż niekiedy zdziała cuda. Kreski mogą dowolnie zmieniać wygląd naszych oczu- otworzyć je, optycznie powiększyć lub nadać uwodzicielskiego spojrzenia. Kluczowa jest także kwestia umiejętnego skorygowania ust, które ma miejsce w przypadku makijażu permanentnego- jest to doskonała alternatywa dla medycyny estetycznej.

 

Artykuł Partnera: Klinika Plowiecki – Makijaż permanentny w Legionowie