Warszawa atrakcyjna także dla dzieci!

Wybierając się do Warszawy w gronie nie tylko samych dorosłych, ale i dzieci w wieku od kilku do 12-13 lat, trzeba liczyć się z tym, że mogą się one często nudzić. Przyczyna jest prosta: dziecko może nie rozumieć historycznej, czy kulturalnej wartości pewnych miejsc. Dlatego – wybierając się do Warszawy – warto uwzględnić w planach także atrakcje dla dzieci. W wielu takich miejscach spodoba się nie tylko najmłodszym, ale i ich rodzicom.

Większość młodzieży powie, że fajne miejsca w Warszawie to m.in. te, gdzie można obejrzeć zwierzęta, czyli np. warszawskie ZOO lub Papugarnia Carmen. To pierwsze znajduje się w samym centrum stolicy, łatwo więc stąd dojść także do innych wartych obejrzenia miejsc, nie tracąc wiele czasu na transport. A w papugarni można nie tylko obejrzeć papugi, ale nawet je pogłaskać lub nakarmić.

Atrakcje dla dzieci

Wystarczy tyko chwila szukania w sieci, aby stwierdzić, że Warszawa atrakcje dla dzieci proponuje w wielu dzielnicach. Gdziekolwiek się więc nie będzie, można np. pójść na niecodzienny plac zabaw. Doskonałym przykładem jest np. Olkówek – Park Jurajski. Dzieci bawią się tu w atmosferze prehistorycznej. Natomiast na Bielanach furorę robi Park Linowy.

Jeśli pogoda nie sprzyja zabawom pod chmurką, doskonałym rozwiązaniem dla dzieci znudzonych zwiedzaniem muzeów, są place zabaw we wnętrzach. Abawuś lub Figlarium gwarantują mnóstwo różnych atrakcji dla spragnionych atrakcji dzieci. Mogą one tutaj poznać nowe koleżanki i kolegów, co sprawi, że będą wspominać pobyt w Warszawie z jeszcze większa przyjemnością.

Jeśli dobrze poszukać, okaże się też, że Warszawa ciekawe miejsca traktuje naprawdę poważnie i organizuje je tak, by mogły tu spędzać miło czas całe rodziny.Świetnym przykładem jest Centrum Nauki Kopernik. Tutaj mniejsze i większe dzieci mogą się uczyć przez zabawę i doświadczenia. Rodzice często chętnie im towarzyszą.

Ciekawe miejsca w Warszawie to nie tylko te z bogatą przeszłością historyczną, ale też integrujące całe rodziny. Podczas zwiedzania, zawsze warto znaleźć punkty interesujące dla wszystkich – od najstarszych po najmłodszych, a Warszawa to umożliwia.

Polecamy

Reklama