Powracający problem ubłoconej klatki schodowej – sprawdź, jak go usunąć!

Ubłocone klatki schodowe to powszechny problem większości budynków mieszkalnych. Niemalże przez większość roku na ich schodach i półpiętrach pełno jest błota, piasku czy roztopionego śniegu. To z ich powodu na klatkach bywa niekiedy niebezpiecznie ślisko, co z kolei jest przyczyną wielu groźnych wypadków. Istnieje jednak sprawdzony sposób na usunięcie tego problemu – to mata wejściowa z obsługą.

Mata wejściowa – dlaczego powinna znajdować się przed każdą klatką schodową?

Każda para butów, która przechodzi przez próg bloku, wnosi do środka różnego rodzaju zanieczyszczenia. Te nieczystości nie tylko sprawiają, że klatka wygląda nieestetycznie, ale i mają wpływ na stan budynku, gdyż np. niszczą posadzki. Kurz unoszący się w pomieszczeniu przenosi się także do mieszkań i ma negatywny oddziaływanie na zdrowie mieszkańców, ale i na sprzęt komputerowy. Odpowiednia mata wejściowa z obsługą jest w stanie zatrzymać szkodliwe nieczystości i poprawić jakość życia mieszkańców bloku. Jest to jedno z  tych  akcesoriów, które jest absolutnie niezbędne. Szczególnie da się to zauważyć na początku wiosny, gdy na podwórku jest pełno topniejącego śniegu oraz jesienią i zimą. To wtedy na polskich klatkach schodowych jest pełno wody i błota przyniesionych z zewnątrz. Kładąc przy wejściu wspomnianą matę, możemy mieć pewność, że większość zanieczyszczeń nie dostanie się do wnętrza budynku. Dzięki niej zmniejszą się również koszty sprzątania!

Jak wybrać matę wejściową z obsługą?

Pierwszym kryterium, o którym należy pamiętać przy wyborze maty, jest rozmiar. Im jest ona dłuższa, tym więcej kroków można na niej postawić – sprawia to, że buty osób wchodzących do budynku są czystsze. Mata wejściowa to inwestycja na długie lata, warto też pamiętać, aby nie było trzeba jej przycinać – dzięki temu będzie zgodna z układem podłogi i nie będzie spychana przez osoby wchodzące do budynku. Równie ważnym kryterium co rozmiar jest materiał, z jakiego jest wykonana. Praktycznym rozwiązaniem jest mata gumowa, która zapewnia osobie wycierającej buty stabilność. Przed kupnem maty wejściowej z obsługą, warto skonsultować tę decyzję z firmą zajmującą się sprzedażą tego typu akcesoriów – profesjonaliści podsuną najlepsze rozwiązania.

Wycieraczka czy mata wejściowa – którą z nich wybrać?

Wielu konsumentów często rezygnuje z kupna mat wejściowych na rzecz wycieraczek. Atutem tych drugich jest cena i szeroka dostępność, gdyż można je nabyć w większości sklepów i hipermarketów. Warto jednak pamiętać, że w odróżnieniu od mat wejściowych z obsługą słabiej absorbują brud. Powodem są włókna proste, z których składa się wycieraczka. Sprawiają one, że nieczystości nie tylko nie wsiąkają do środka, ale i utrzymują się na wierzchu. Maty wejściowe nie dość, że są bardziej stabilne, gdyż wykorzystuje się w nich gumę, to na dodatek wchłaniają burd, lepiej izolują wodę i rzadziej należy je prać. Co więcej, dłużej zachowują estetyczny wygląd. Są to ważne atuty sprawiające, że mata wejściowa jest stworzona do budynków mieszkalnych, przez których próg codziennie przechodzi wielu ludzi. Dzięki  wspomnianym cechom mata może być wykorzystywana przez długi czas, a przy tym się nie odkształca.

Zainwestuj w wygląd domu – to się opłaca!

To, jak wygląda klatka schodowa w wielopiętrowym domu lub bloku, dużo mówi o jego mieszkańcach i zarządcach. Dzięki znajdującej się przed drzwiami  macie wejściowej z obsługą sprawimy, że utrzymanie porządku na klatce schodowej będzie o wiele prostsze. Tym samym zapewnimy większe bezpieczeństwo naszym rodzinom i pozostałym współlokatorom.

Źródło: Matywejsciowe.pl – Serwis mat

Polecamy

Reklama