Sprzątanie biura – jak zadbać o meble?

Sprzątanie biura, w którym codziennie pracuje kilka lub kilkanaście osób, to wymagające zadanie. Każdego dnia warto zadbać o wszystkie powierzchnie nie tylko w celu ich oczyszczenia, ale także dezynfekcji. Na szczególną uwagę zasługują tu powierzchnie meblowe – te najtrudniej utrzymać w czystości. A w posprzątanym biurze zdecydowanie przyjemniej się pracuje. Dlatego warto znać kilka trików, którą pozwolą na osiągnięcie najlepszych rezultatów, właściwie bez wysiłku.

Meble drewniane

Produkt Office Clean marki Swish świetnie sprawdzi się jako środek do codziennego czyszczenia mebli z drewna, z płyt meblowych czy tworzywa. Można czyścić nim meble zarówno błyszczące, lakierowane, jak i matowe. Płyn znajduje się w wygodnej butelce z atomizerem, dzięki której łatwo równomiernie rozprowadzić środek po czyszczonej powierzchni. Wystarczy popsikać czyszczone miejsce, a następnie zetrzeć płyn miękką ściereczką.

Płyn Office Clean świetnie radzi sobie z tłustymi plamami, kurzem i przebarwieniami, czyli wszystkim tym, na co narażone są codziennie meble biurowe. Po zastosowaniu płynu, powierzchnie zostają dokładnie oczyszczone. Są lśniące i pięknie pachną. Dzięki dodatkowi alkoholu meble zostają zdezynfekowane. A znajdujący się w składzie silikon zabezpiecza powierzchnie przed ponownym osiadaniem kurzu.

Szafki na akta

Jeszcze innym rodzajem mebli, które często znajdują się w biurach są metalowe szafki na kartoteki. Choć są bardzo wytrzymałe, to wymagają nieco innego środka do czyszczenia. Ponieważ korzysta się z nich niezwykle często, pod koniec dnia mogą być pokryte tłustym nalotem i opalcowane. Z takim rodzajem zabrudzeń doskonale poradzi sobie Stainless Steel Cleaner. Może być wykorzystywany w dwóch formach. Jako koncentrat do walki z mocniejszymi zabrudzeniami pokona tłuste ślady, a jako roztwór służy do codziennego użytku. Stainless Steel Cleaner szczególnie w formie roztworu jest bardzo delikatny dla metalowych szafek. Ale w silniejszej postaci poradzi sobie nawet z rdzą. Oprócz mebli można wykorzystywać go do czyszczenia klamek lub balustrad.

Co bardzo ważne, płyn działa bardzo szybko. Odparowuje już po chwili, dzięki czemu nie zostawia smug ani nalotu. Minimalna ilość silikonu pozwala na zabezpieczenie powierzchni przed ponownym zabrudzeniem.

Szklane witryny

Ostatni i najbardziej problematyczny typ mebli biurowych to przeszklone regały. Zwykle nie służą one pracownikom biurowym, a bardziej klientom. We wnętrzach kryją próbki lub produkty na sprzedaż, dlatego muszą być zachowane w nienagannej czystości. Nic tak nie razi, jak szyba pokryta odciskami palców lub tłustymi plamami. Produktem dedykowanym do utrzymania w czystości takich mebli jest Glass Clean marki Swish. Płyn zamknięty jest w wygodnej butelce z atomizerem i działa bardzo szybko. Dlatego po pojawieniu się palców na szybie można błyskawicznie psiknąć i przetrzeć zabrudzoną powierzchnię. Oprócz szkła Glass Clean świetnie radzi sobie także z czyszczeniem elementów chromowanych lub lustrzanych.

Dzięki użyciu środków do czyszczenia firmy Swish możliwe jest zlikwidowanie zabrudzeń dowolnych mebli biurowych. Środki do mebli, stali i szkła czyszczą powierzchnie, ale też zachowują je w czystości na dłuższy czas. Są delikatne i mogą być stosowane codziennie.

Polecamy

Reklama