Sprzątanie samochodu przy użyciu myjni parowej?

Myjnia parowa to usługa od kilku lat zyskująca na popularności. Jest to alternatywa dla tradycyjnych myjni wodnych, która ze względu na swoje zalety i przewagę nad myciem wodą ma tendencję rozwojową. Jest to także najnowocześniejsza i najskuteczniejsza z obecnie stosowanych metod usuwania zabrudzeń z karoserii samochodu, jak i jego wnętrza.

Jak działa mobilna myjnia parowa?

Mycie parą polega na zastosowaniu suchego strumienia pary o temperaturze ok. 200°C, które wydostaje się z dyszy pod wysokim ciśnieniem (8-12 bar). Specyfika działania tej metody umożliwia likwidowanie nawet największych zabrudzeń. Mobilna myjnia parowa to zapewnienie powyższej usługi z dojazdem do klienta. Odbiorcami takich usług są firmy z flotą samochodową, komisy, wypożyczalnie samochodów oraz klienci indywidualni, którzy zamawiają mycie na własnej posesji. Podczas mycia parowego możliwe jest skorzystanie z usług komplementarnych, jak czyszczenie wnętrza auta oraz dezynfekcja.

Zalety mycia parą

Mobilność mycia parą ułatwia skorzystanie z usługi, pozwala na oszczędność czasu na dojazd do myjni, a dostawcy usługi zapewnia bezpośredni kontakt z klientem, aby jak najlepiej odpowiedzieć na jego potrzeby. Usługę można dzięki temu zamówić w dowolne miejsce i o dowolnym czasie. Mycie gorącą parą jest usługą, która zużywa o wiele mniej wody niż jej tradycyjny odpowiednik. Zwykła myjnia na mycie jednego samochodu zużywa do 200 litrów wody, a parowa ­– średnio 4. Jest więc bardziej ekonomiczna i ekologiczna, ponieważ nie wytwarza ścieków wodnych ani chemicznych. Dzięki użyciu wysokiego ciśnienia i temperatury, bez problemu likwiduje największe zabrudzenia, bez użycia detergentów. Jest więc bezpieczna dla zdrowia, nie wytwarza toksycznych oparów, które mogą uczulać i podrażniać skórę.

Gorąca para posiada właściwości odtłuszczające, wyjaławiające i dezynfekujące, a dzięki wysokiemu ciśnieniu dociera w trudno dostępne miejsca, jak progi, uszczelki czy zawiasy. Ponadto szybko rozpuszcza brud i jest bezpieczna dla karoserii oraz pozostałych elementów auta. Jest to możliwe ze względu na brak kontaktu powłoki lakierniczej ze szczotkami czy gąbkami. Para nie zarysowuje ani nie matowi czyszczonych powierzchni. Znajduje również zastosowanie przy czyszczeniu silników, ponieważ nie szkodzi instalacjom elektrycznym. Nie ma także przeciwwskazań do wyczyszczenia za jej pomocą wnętrza samochodu, np. tapicerki czy wycieraczek. Skutecznie usunie zabrudzenia i wysterylizuje materiały, likwidując bakterie, pleśń oraz nieprzyjemny zapach, powstający w zaniedbanym wnętrzu pojazdu. Jakość mycia będzie zdecydowanie lepsza niż przy myciu tradycyjnym. Mycie jest bowiem szybkie, dokładne i wygodne. Przy użyciu mobilnej myjni parowej, poza pojazdami, można wyczyścić także meble, wnętrza pomieszczeń domowych i biurowych, dywany, łóżka, maszyny przemysłowe i ich elementy, food-trucki oraz wiele innych.

Myjnia parowa to najnowocześniejsza i najskuteczniejsza metoda czyszczenia samochodów, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz nich. Dzięki zastosowaniu gorącej, suchej pary pod wysokim ciśnieniem, jest w stanie szybko, ekologicznie i bez niedociągnięć wyczyścić, zdezynfekować i odświeżyć auto. Korzystanie z usług mobilnej myjni parowej nie posiada wad. Jej mobilność stanowi maksymalizację wygody korzystania z usługi, a wielofunkcyjne zastosowanie zapewnia kompleksową pielęgnację w dowolnym miejscu i czasie. Korzystając z takiej usługi dbamy zarówno o środowisko, jak o własne finanse, a zyskujemy doskonałą czystość, bez ryzyka uszkodzenia elementów wyposażenia pojazdu.

Inspirowane: Fairplayplus.pl – maszyny czyszczące

Polecamy

Reklama