Peaky Blinders: Mastermind – gra przygodowa na Xbox One oparta na serialu

PEAKY BLINDERS:MASTERMIND

Szukasz ciekawej gry na Xbox One? Mamy świetną propozycję – Peaky Blinders: Mastermind.

Jest to gra przygodowa. Akcja odbywa się na początku lat dwudziestych XX wieku na ulicach miasta Birmingham. Gra została stworzona przez znanego producenta FuturLab. Stworzył on między innymi dwie części słynnej gry VeloCity. Nazwa gry wzięła się od słynnego serialu Peaky Blinders, który został w 2013 roku wypuszczony przez platformę Netflix. Emitowany był także na antenach brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC.

NA CZYM POLEGA FABUŁA?

Gracz przejmuje kontrolę nad gangsterską rodziną Shelby. W skład niej wchodzi m.in. Tommy, którego intelekt trzeba wykorzystać w rozwiązaniu głównej sprawy gry, czyli morderstwa chińskiego dilera opium. Tommy musi rozwiązać zagadkę, a po każdej dobrej decyzji staje się coraz bardziej kompletnym liderem gangu. Przed najważniejszym zadaniem gry, gracz musi podjąć się wyzwania rozwiązywania zawiłych zagadek, pozostając przy tym niezauważalnym.

JAK WYGLĄDA MECHANIKA GRY?

Głównym założeniem gry jest rozwiązywanie zagadek i manipulowanie przy tym odpowiednio czasem akcji. Podczas tego zadania gracz przejmuje kontrolę nad sześcioma przedstawicielami rodziny Shelby. Jednak główna akcja rozgrywa się w głowie głównego bohatera, czyli Tommy’ego. Celem grającego jest sterowanie zachowaniami pozostałych członków rodziny. Kontrola ich umieszczenia w terenie i spowodowanie, aby nawzajem ze sobą współpracowali. Scenariusz Peaky Blinders został ułożony tak, aby można było się wykazać umiejętnością planowania poszczególnych akcji bohaterów oraz ich synchronizacji. Każdy z członków rodziny ma przypisane do siebie inne cechy i umiejętności. Dysponują takimi umiejętnościami, jak: zastraszanie, łapówkarstwo, skradanie się oraz wyważanie drzwi. Sztuką jest dostosować je tak, aby zadania postawione przez system gry rozwiązać jak najlepiej. Podczas ich wykonywania gracz dostaje nieograniczone możliwości zamiany strategii, eksperymentowania i poprawiania ewentualnych pomyłek. Działania każdej postaci zapisywane są na linii czasu postawionej przez system gry. Z biegiem czasu misje zaczynają być coraz trudniejsze, a do tego dochodzi wyznaczony czas na wykonanie misji. Brakuje zatem miejsca na pomyłki.

KWESTIE TECHNICZNE

Gra została przygotowana w sposób trójwymiarowy. Swoją strukturą zbliżona jest do komiksowej wersji. W grze gracz będzie świadkiem przerywników fabularnych, które polegają na dwuwymiarowej ilustracji. W jej utworzeniu pomógł nawet rockowy zespół Feverist, który opracował ścieżkę muzyczną, zarówno do filmu, jak i gry. Gra dostępna jest na platformę PC, PS4, XONE i XBOX ONE.

PODSUMOWANIE

Mimo gangsterskiej fabuły nie jest to gra o specyfice strzelanki, lecz bardzo ciekawa gra przygodowa. Aby gracz dobrze spełniał zadanie postawione przez grę, musi wykazać się sprytem i logicznym myśleniem. Właśnie dlatego o grze można powiedzieć, że mieści się w dziale gier o tematyce logiczno-przygodowej. Plusem jej niewątpliwie jest, że nie propaguje przemocy. Pozwala rozwinąć również pewne kwestie intelektualne. Zmusza gracza do wytężonego myślenia i układania planów, co pozwala mu realizować postawione przez zadania. Warto sprawdzić i przetestować tę grę. Dla osób, które nie słyszały jeszcze o tej ekscytującej rozgrywce, wskazane będzie najpierw zagłębienie się w świat Tommy’ego Shelby poprzez obejrzenie serialu PEAKY BLINDERS. Wzbogaci to Waszą wiedzę na temat całej historii i pozwoli przystąpić do rozgrywki z jeszcze większą ciekawością i ekscytacją. Spróbujcie sami!

źródło: gamefinity.pl – sklep z grami komputerowymi

Polecamy

Reklama