Szkolenie z kortykotomii. Poznaj jedną z propozycji szkoleń dla dentystów

Jesteś lekarzem stomatologiem? Chcesz świadczyć usługi na najwyższym poziomie? Sprawdź, w jaki sposób możesz się rozwijać.

Specjalistyczne szkolenia z implantologii. Czy watro z nich skorzystać?

Stomatologia wymaga systematycznego i częstego doskonalenia i uzupełniania posiadanej wiedzy oraz umiejętności. Jest to niezbędne, by być profesjonalistą w tej dziedzinie, przyczynia się do zwiększenia zaufania oraz liczby pacjentów, a także pozwala na samorealizację i rozwój zawodowy. Od stomatologów wymaga tego również rynek – pacjenci potrzebują coraz to nowocześniejszych zabiegów i usług oraz oczekują obsługi spełniającej wysokie standardy. Aby osiągnąć sukces zawodowy w branży dentystycznej, trzeba inwestować w siebie poprzez udział w szkoleniach specjalistycznych.

Dla kogo adresowane jest szkolenie z kortykotomii?

Jest to szkolenie przeznaczone dla chirurgów stomatologicznych oraz lekarzy ortodontów.

Cel szkolenia z kortykotomii

Szkolenie z kortykotomii ma na celu szczegółowo przybliżyć i omówić zastosowanie procedur periodontologicznych. Szkolenie ma za zadanie przedstawienie zasad planowania i uzyskania przewidywalnego, optymalnego dla tkanek przyzębia sposobu leczenia ortodontycznego. W trackie szkolenia uczestnicy poznają m.in. sposób wykorzystywania efektu odcinkowej akceleracji piezochirurgicznej, a także nauczą się wykorzystywania laseroterapii w leczeniu ortodontycznym.

Program szkolenia z kortykotomii obejmuje następujące moduły:

  1. Zasady diagnostyki tkanek przyzębia w trackie leczenia ortodontycznego. Omówienie na podstawie przykładów. Umiejętnie kwalifikowanie i przygotowanie pacjenta.
  2. Wykonanie zabiegów, mających na celu skrócenie czasu leczenia ortodontycznego, przy jednoczesnym eliminowaniu powikłań w tkankach – dekortykacja. Wykład teoretyczny oraz omówienie przykładowych przypadków.
  3. Wykonanie zabiegów, które skracają okres leczenia ortodontycznego, przy jednoczesnym eliminowaniu powikłań w tkankach – dekortykacja. Praktyczny aspekt szkolenia, w którym zostaną wykonane ćwiczenia poruszanych metod  przy użyciu piezochirurgii.
  4. ABC lasoterapii stomatologicznej, w tym szczegółowe omówienie działań i jej zastosowania.
  5. Użycie lasoterapii zarówno przed, jak i podczas leczenia ortodontycznego. Omówienie przykładów zastosowania:

– gingiwoplastyki,

– dekontaminacji,

– plastyki przyczepu wędzidełek warg i policzków,

– biostymulacji

– działań przeciwbólowych.

  1. Stosowanie laseroterapii podczas leczenia ortodontycznego. Praktyczne prezentacje oraz warsztaty mające na celu przećwiczenie omawianych metod z wykorzystaniem laserów diodowych.
  2. Podsumowanie szkolenia, ze szczególnym naciskiem na przeprowadzenie dyskusji – wywiana zdań i poglądów. “Burza mózgów” mająca na celu wspólną konsultację pacjentów lekarzy – dentystów, którzy przybyli z problemem. Podsumowanie.

Dodatkowe informacje:

– Koszt szkolenia to kwota 1590,00 zł.

– Szkolenie obywa się w Warszawie  –  DSI – Dental Skills Institute, ul. Piaskowa 4 lokal U3.

– Szkolenie trwa 1 dzień.

Polecamy

Reklama