Makijaż permanentny ust – co należy wiedzieć przed zabiegiem?

Jednym z cenionych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetologicznych lub w gabinetach medycyny estetycznej jest między innymi makijaż permanentny ust. Zabieg ten polega na pigmentacji skóry na poziomie naskórka, w tym przypadku ust. W całym procesie wykorzystuje się niezwykle precyzyjną igłę, dzięki której nanosi się  kolor na usta oraz nadaje im się określony kontur. Co należy wiedzieć przed zabiegiem, zanim się na niego zdecydujecie?

Jakie zalecenia należy wdrożyć przed i po zabiegu?

Do zabiegu makijażu permanentnego ust niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Przede wszystkim, lekarze rekomendują powstrzymanie się przed spożywaniem napojów z kofeiną i teiną, w tym kawy i energetyków, na minimum 24 godziny przed zabiegiem. W ostatnich dniach przed wykonaniem makijażu długotrwałego, nie powinno się również spożywać alkoholu oraz innych używek. Powinniście unikać również spożywania leków, w tym aspiryny, które mogą spowodować rozrzedzenie krwi. Jeżeli zastosujecie się do tych wytycznych to efekt wykonanego makijażu będzie jeszcze lepszy, a sam zabieg będzie mniej bolesny i krótszy.

Po wykonaniu zabiegu, bardzo ważne jest pierwsze 10 dni. W tym czasie, pacjentki powinny unikać długotrwałego kontaktu ust z wodą, dlatego odradza się pływania w zbiornikach wodnych lub basenach. Ponadto powinno ograniczyć się wystawianie ust na słońce oraz promieniowanie UV. W związku z tym powinniście się wystrzegać również takich miejsc jak solarium i sauna. Skórka pigmentacyjna, która pozostaje po zabiegu, powinna odpaść sama, dlatego zabrania się jej usuwania we własnym zakresie. Podrażnione po zabiegu usta wymagają specjalnego traktowania, dlatego pacjentki muszą stronić od ostrych przypraw, owoców morza i mocnych alkoholi. Do pielęgnacji miejsca zabiegowego używać należy tylko preparatów, które zostały zalecone przez osobę wykonującą zabieg. Dzięki temu będziecie dłużej cieszyły się pięknymi ustami, a Wasz organizm szybciej dojdzie do siebie po zabiegu. Po zabiegu mogą pojawić się takie objawy jak: podrażnienie, zaczerwienienie, swędzenie, uczucie napięcia skóry, czy też opuchnięcie. Powinny one zniknąć w ciągu kilku pierwszych dni.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu makijażu permanentnego ust?

Makijaż permanentny ust to zabieg, który doceni każda dbająca o siebie kobieta. Prawidłowo wykonany makijaż może utrzymywać się nawet od 6 do 18 miesięcy, dzięki czemu pacjentki każdego dnia mogą cieszyć się nienagannymi ustami. Efektem zabiegu jest nadanie ustom pożądanego konturu oraz barwy, które będą idealnie pasowały do danego typu urody. Wysokiej klasy specjaliści zadbają o to, by wszystko idealnie współgrało, a w razie wątpliwości wspierają pacjentki swoją wiedzą i doświadczeniem. W ramach zabiegu, można również uzyskać efekt optycznego powiększenia ust. Zależy na tym przede wszystkim kobietom, które na co dzień borykają się z wąskimi ustami. Usta po zabiegu mają określony kolor przez wiele miesięcy, a jego efekt możecie skutecznie podkreślić, dzięki zastosowaniu błyszczyka. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić wiele godzin każdego tygodnia. Ponadto, ma bardzo duży wpływ na estetykę twarzy i samopoczucie klientek, dlatego warto skorzystać z usługi makijażu permanentnego ust.

Polecamy

Reklama