Butelki termiczne, czyli niezbędne akcesoria na zimę

Dietetycy i lekarze zachęcają, by w trosce o zdrowie i kondycję każdego dnia spożywać odpowiednią ilość płynów. Butelki termiczne, czyli wysokiej jakości bidony z wkładem termicznym, są najlepszym sposobem na to, by cieszyć się gorącymi lub chłodnymi napojami w dowolnym miejscu i o każdej porze. Akcesoria tego typu mogą okazać się szczególnie przydatne zwłaszcza w okresie zimowym, gdy przyjemnie jest rozgrzać organizm przy pomocy gorącej kawy czy herbaty.

Butelki termiczne – odpowiedź na wyzwania współczesnej ekologii

W ostatnim czasie butelki termiczne stały się prawdziwym must have nie tylko wśród celebrytów i gwiazd. Estetyka ich wykonania oraz dostępność różnorodnych wzorów i kolorów sprawia, że wiele osób postrzega je jako kolejny niezbędny gadżet. Tymczasem wykorzystanie butelek wielorazowych w codziennym życiu stanowi bardzo racjonalną odpowiedź na pogłębiający się kryzys ekologiczny. W tym miejscu należy zaznaczyć, że zużywane każdego dnia butelki PET na wodę i soki czy jednorazowe kubeczki na kawę, rozkładają się nawet przez 1000 lat. Wielka Pacyficzna Plama Śmieci na oceanie już dzisiaj posiada terytorium trzykrotnie większe niż Francja. Z problemem nadmiernego zanieczyszczenia ludzkość będzie musiała sobie poradzić w kolejnych dekadach. Z tego powodu warto już dzisiaj ograniczyć zakup napojów w opakowaniach jednorazowych.

Butelki termiczne – przyjazne dla zdrowia i domowego budżetu

Butelki termiczne cechuje wielofunkcyjność, gdyż stanowią one praktyczne połączenie butelki wielorazowej i termosu. Posiadają dwuwarstwowe ścianki, które nie tylko utrzymują preferowaną temperaturę napoju, ale zapobiegają też skraplaniu się wilgoci na zewnątrz. Dzięki temu bezpośrednio po napełnieniu można umieścić je w torbie lub plecaku. Warto też zaznaczyć, że wielu naukowców alarmuje, iż codzienne korzystanie z butelek typu PET, zawierających w swoim składzie poliester, polipropylen czy nylon, nie jest całkowicie neutralne dla ludzkiego zdrowia, gdyż wspomniane substancje mogą przenikać do napoju. Zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem są natomiast butelki termiczne wykonane ze stali przeznaczonej do kontaktu z żywnością. Należy podkreślić, że butelka termiczna stanowi inwestycję długoterminową, a koszt jej zakupu zwraca się już po kilku tygodniach, ponieważ możemy zrezygnować z butelkowanej wody czy gotowych kaw na wynos.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając butelki termiczne, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość ich wykonania. Bezwzględnie należy sprawdzić, z czego została wykonana dana butelka. Najlepiej wybierać artykuły ze stali przeznaczonej do kontaktu z żywnością, sygnowane oznaczeniem BPA Free. Sprawdźmy również, przez jaki czas dany model utrzymuje preferowaną temperaturę. Wysokojakościowy bidon z wkładem termicznym zachowuje wysoką temperaturę wody przez 12 godzin, a zimną przez 24. Butelka termiczna powinna charakteryzować się też odpowiednią pojemnością, wysoką poręcznością oraz pełną szczelnością. W zależności od upodobań możemy wybrać produkty o nowoczesnym lub klasycznym designie w bardzo zróżnicowanej kolorystyce.

Butelki termiczne pozwalają cieszyć się gorącą kawą lub herbatą czy idealnie schłodzoną wodą o każdej porze i w dowolnej sytuacji. Wysokiej jakości butelki termiczne są nie tylko estetyczne i modne, ale również funkcjonalne. Pozwalają bowiem odciążyć domowy budżet, a poprzez ograniczenie ilości plastikowych odpadów, wpływają pozytywnie na stan środowiska naturalnego.

Polecamy

Reklama