Płytki onyksowe – wykorzystaj je, by odmienić wnętrze Twojego biura

Marmur, trawertyn, a może jednak onyks? Czy słyszałeś kiedyś o tym, jakie właściwości ma ostatni z wymienionych kamieni naturalnych? Jeśli nie, to koniecznie to sprawdź i dowiedz się, jak możesz go wykorzystać, aby odmienić wnętrze Twojego biura!

Dlaczego onyks to kamień naturalny, który nadaje się idealnie do Twojego biura?

Wybór różnego rodzaju materiałów, których możesz użyć do dekoracji ścian, czy podłóg jest ogromny. Dlaczego to właśnie onyks miałby być doskonałym rozwiązaniem do Twojego biura? Przemawia za tym kilka argumentów m.in. to, że jest to materiał:

  • odporny na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu prezentuje się dobrze przez wiele lat;
  • wyróżniający się wyrazistymi, oryginalnymi kolorami, które przyciągną wzrok klientów odwiedzających Twoje biuro;
  • stwarzający wrażenie luksusu (pamiętaj, że jest to ważne, ponieważ wygląd biura jest wizytówką Twojej firmy);
  • prezentujący się niezwykle zjawiskowo zarówno w świetle naturalnym, jak i sztucznym (dobrze przepuszcza światło, dając niesamowity efekt);

To tłumaczy, dlaczego onyks na ścianę, czy podłogę to dobre rozwiązanie do Twojego biura. Pozostaje jeszcze pytanie o to, jak wykorzystać ten wyjątkowy kamień naturalny do tego, aby odmienić wnętrze pomieszczenia.

Płytki onyksowe, które z powodzeniem zastąpią marmur i dadzą wrażenie luksusu

Płytki zrobione z onyksu są dobrą alternatywą dla marmuru. Prezentują się równie elegancko i sprawiają, że biuro wygląda naprawdę luksusowo. Kładąc je np. na ścianę, warto wykorzystać to, że wyróżniają się dobrą przepuszczalnością światła. W związku z tym zadbaj o ich odpowiednie oświetlenie za pomocą źródeł sztucznego światła lub ułóż je w miejscu, gdzie naturalne światło pozwoli na wydobycie ich walorów.

Onyks na ścianę to dobry pomysł, jeśli chcesz, aby Twoje biuro przyciągało wzrok klientów. Jednak to nie jedyne miejsce, gdzie możesz wykorzystać ten kamień naturalny. Płytkami z niego zrobionymi możesz wyłożyć podłogę w biurze. Poza tym jest to materiał stosowany do produkcji blatów, czy lad recepcyjnych.

Jeśli nie chcesz zdecydować się na zakup płytek onyksowych na ścianę lub podłogę, postaw, chociaż na mniejsze akcenty. Elementy wykonane z tego kamienia możesz umieścić np. w środku blatu stołu, a nawet jako szybkę do drzwi. Do wyboru masz zarówno te w zimnych, jak i jasnych barwach. Dzięki temu bez problemu znajdziesz takie, które pasują do aranżacji biura.

Gdy już zdecydujesz się na to, aby wykorzystać płytki onyksowe do aranżacji biura, pamiętaj o ich odpowiedniej pielęgnacji. Nawet najbardziej elegancki, oryginalny materiał straci na wartości, jeśli pojawią się na nim brzydkie plamy i zarysowania. Czyść regularnie płytki onyksowe za pomocą specjalnych środków przeznaczonych do mycia kamieni naturalnych.

Oprócz usunięcia plam, zadbaj o impregnację onyksu. Dzięki niej będziesz mógł rzadziej myć płytki, ponieważ stanie się on bardziej odporny na powstawanie zabrudzeń.

 

Polecamy

Reklama