Serwis sprężarek BOGE – jakość i niezawodność

Kompresory i sprężarki powietrza firmy BOGE są ważnym elementem wielu systemów przemysłowych. Służą do wytwarzania wysokiego ciśnienia gazu i wymuszania jego przepływu. Sprężone powietrze zasila przemysłowe systemy pneumatyczne, a także wykorzystywane jest do przenoszenia elementów, pompowania kół czy rozprowadzania farb i lakierów. W celu utrzymania wysokiej sprawności urządzenia konieczne jest przeprowadzanie systematycznych przeglądów, konserwacji oraz napraw. Jak wygląda serwis sprężarek powietrza BOGE?

Jakość i niezawodność

Firma BOGE od ponad 100 lat zajmuje się dostarczaniem rozwiązań z zakresu sprężonego powietrza. Jakość i wydajność sprężarek oraz kompresorów doceniło wielu klientów z różnych stron świata. Poza sprzedażą urządzeń firma zapewnia także szeroki zakres usług w tym sporządzanie raportów technicznych, przeprowadzanie audytów czy serwis urządzeń. Ten ostatni jest szczególnie ważny w utrzymaniu urządzeń we właściwej kondycji zapewniającej poprawne funkcjonowanie przez wiele lat.

W przypadku awarii firma umożliwia swoim klientom wysokiej jakości obsługę serwisową. Jej podstawą jest całodobowa infolinia, która daje możliwość skontaktowania się z serwisem o każdej porze dnia. Z kolei rozbudowana sieć autoryzowanych serwisów BOGE pozwala na szybką reakcję bez względu na lokalizację sprzętu klienta. Dzięki specjalistycznym szkoleniom, które odbywają się cyklicznie, personel serwisowy jest w stanie szybko i sprawnie przeprowadzić wszelkie prace remontowe. W razie konieczności firma zapewnia dostarczenie sprężarki zastępczej. Główne elementy urządzenia takie jak silnik, stopień śrubowy, chłodnica czy sterowniki elektryczne objęte są 5-letnią gwarancją. Jest ona bezpłatna i w żaden sposób nie ogranicza jej jakikolwiek godzinowy limit pracy.

Zachowanie gwarancji

Decydując się na zastosowanie nieoryginalnych części w procesie naprawczym, należy liczyć się z utratą przysługującej na dane urządzenie gwarancji. Jeżeli w tym czasie dojdzie do awarii to usunięcie jej skutków nie będzie mogło odbyć się w ramach gwarancji. Może to oznaczać konieczność pokrycia wysokich kosztów naprawy z budżetu właściciela. Ponadto decydując się na nieoryginalne zamienniki nie ma pewności, że urządzenie będzie pracowało z zachowaniem dotychczasowych standardów jakościowych i wydajności. Efektem może być zaburzenie ciągłości produkcji, spadek jakości wytwarzanych produktów a nawet poważny wypadek. Warto zatem zadbać o profesjonalny serwis. 

Zakup części innych niż oryginalne może także oznaczać problemy z kompatybilnością. Każdy zamiennik dostarczany przez firmę BOGE przechodzi rygorystyczne testy, których pozytywne ukończenie gwarantuje najwyższą jakość i niezawodność. W przypadku nieautoryzowanych dostawców takiej pewności nie ma. Co więcej ich zastosowanie może doprowadzić do jeszcze większego uszkodzenia sprężarki powietrza.

Podsumowanie

Sprężarki powietrza to urządzenia, które jak każde inne mogą ulec awarii. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z autoryzowanego serwisu, gdzie mamy gwarancję, że naprawa zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem oryginalnych części. Ich zastosowanie pozwoli utrzymać dotychczasową wydajność urządzenia i w dłuższej perspektywie jest bardziej opłacalne.

Polecamy

Reklama