Co zrobić ze starym, nieużywanym telefonem? – poradnik

W obecnych czasach, rzadko można spotkać się z sytuacją, w której dana osoba nie ma lub nie miała telefonu komórkowego. Codziennie, na całym świecie, stare telefony zastępowane są nowszymi, szybszymi i wydajniejszymi modelami. Co w takiej sytuacji zrobić ze starym sprzętem?

Bez problemów, ale za darmo

Pierwszym i najpopularniejszym sposobem na pozbycie się starego modelu, jest przekazanie go młodszemu pokoleniu w rodzinie. Nie jest to opłacalna metoda, która pozwoliłaby pokryć przynajmniej minimalne koszty związane z zakupem nowego smartfona, lecz jest ona najwygodniejsza i bezproblemowa. Siostra czy brat obdarowany takim prezentem, nie powinien grymasić i zgłaszać większych zastrzeżeń co do wyglądu czy funkcjonalności smartfona tak, jak mógłby to zrobić potencjalny kupiec. Co jednak w sytuacji, kiedy bliscy nie wykazują chęci przyjęcia podarunku, gdyż mają własne telefony? No cóż, czas przejść do bardziej dochodowych rozwiązań…

Duża korzyść i spore ryzyko

Kolejnym, równie wygodnym sposobem na pozbycie się starego modelu, jest wystawienie go na sprzedaż w ogłoszeniu na jednym z popularnych portali aukcyjnych. Jeżeli tylko posiadamy telefon wraz ze wszystkimi jego fabrycznymi dodatkami, to nie ma przeciwwskazań, żeby tego nie robić. Jest jednakże kilka minusów tego rozwiązania, o których należy pamiętać. Trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze taki telefon zostanie pomyślnie sprzedany, a im dłużej telefon będzie czekał na swojego kupca, tym mniej pieniędzy za niego otrzymamy. Niestety wartość używanych telefonów komórkowych spada w zastraszającym tempie ze względu na dużą ilość nowinek technologicznych, stale pojawiających się na rynku. W przypadku, gdy ktoś jednak dokona zakupu, istnieje ryzyko, że telefon zostanie zwrócony w niewielkim odstępie czasu od transakcji ze względu na jego niewłaściwy stan techniczny. Czasami, gdy telefon przez długi czas leży w szufladzie, następuje bowiem awaria gniazda zasilającego, baterii czy wejścia do słuchawek. W takiej sytuacji kupujący musi się zmierzyć nie tylko z niezadowoleniem klienta, ale również ze stresem towarzyszącym całej sytuacji.

Bezpiecznie i opłacalnie

Co zrobić w sytuacji, gdy wspomniane wyżej rozwiązania nie wchodzą w grę? Pozostaje komis telefonów, czyli miejsce, gdzie używane telefony komórkowe są ciągle odkupowane i sprzedawane. Zazwyczaj skorzystanie z tego typu usług gwarantuje nam minimalną ilość formalności i maksymalną satysfakcję. Cena, którą można otrzymać w serwisie za taki telefon, prawdopodobnie będzie jednak niższa niż ta, którą można uzyskać na portalu aukcyjnym. Warto podkreślić, że sprzedaż używanego telefonu w komisie, wymaga zawarcia umowy sprzedaży, która zaświadcza, iż wszystkie prawa do telefonu przechodzą na komis.

Na co zwrócić uwagę wybierając komis telefonów?

Szukając skupu telefonów komórkowych, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim opinie jego klientów. W profesjonalnym komisie podczas wyceny telefonu powinny zostać omówione takie kwestie jak zarysowania, pęknięcia czy ewentualne uszkodzenia oraz oczywiście to, jak ich obecność wpływa na cenę telefonu. Po oględzinach podana zostaje konkretna suma i w tym momencie warto się targować. Często zdarza się bowiem tak, iż wycena jest zaniżona i w zależności od modelu można wynegocjować kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych więcej.

To, co zrobimy ze starym i nieużywanym telefonem komórkowym zależy tylko i wyłącznie od osobistych preferencji. Warto jednak przeanalizować poszczególne rozwiązania i wybrać to, które przyniesie najwięcej korzyści i profitów.

Źródło: mobisklep.eu – naprawa tabletów