Cena profesjonalnego sprzątania – od czego zależy?

Natłok codziennych obowiązków i wynikający z niego brak czasu stanowi częsty powód zaniedbywania domowych obowiązków. Osoby zapracowane coraz częściej decydują się na korzystanie z usług firmy sprzątającej. Czy tego typu usługi są opłacalne? Ile trzeba zarabiać, żeby pozwolić sobie na wynajęcie firmy sprzątającej? Odpowiedzi na te pytania zostały zawarte w treści niniejszego poradnika.

Firma sprzątająca – tylko dla przedsiębiorców?

Jeszcze do niedawna usługi firm sprzątających skierowane były głównie do właścicieli instytucji czy większych powierzchni biurowych. Współcześnie jednak wiele tego typu przedsiębiorstw kieruje swoją ofertę również do właścicieli prywatnych nieruchomości. Firmy sprzątające proponują więc szereg usług, zarówno w wymiarze cyklicznym, jak i jednorazowym. W ofercie wielu tego typu podmiotów można znaleźć następującego rodzaju usługi:

  • regularne sprzątanie domu lub mieszkania,
  • gruntowne sprzątanie nieruchomości np. przed ważną uroczystością rodzinną,
  • mycie i odkurzanie dywanów,
  • profesjonalne czyszczenie płytek i glazury,
  • sprzątanie poremontowe,
  • mycie okien.

Firma sprzątająca może więc okazać się doskonałym rozwiązaniem nie tylko w kontekście regularnego sprzątania domu czy mieszkania. Z jej usług można skorzystać również w sytuacjach szczególnych np. przed świętami czy też po remoncie nieruchomości.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na wyżej postawione pytanie. Cena sprzątania nieruchomości jest zależna zarówno od jej powierzchni, jak również zakresu realizowanych usług. Na ostateczny koszt usługi wpływa również stopień zabrudzenia mieszkania, dostępność do środków czystości, jak również lokalizacja geograficzna. Naturalnie, usługi sprzątające w większych miastach np. w Krakowie czy w Warszawie będą nieco droższe.

Warto jednak wiedzieć, że wiele firm tego typu proponuje klientom prywatnym ofertę tzw. sprzątania w abonamencie. Ile kosztuje sprzątanie mieszkania? W przypadku cyklicznego sprzątania nieruchomości ostateczny koszt wykonania usługi jest wówczas mniejszy. Dla przykładu, wiele firm w Warszawie proponuje tego rodzaju pakiet w cenie 200-300 zł netto miesięcznie.

Dlaczego opłaca się wynająć firmę sprzątającą?

Skorzystanie z usług firmy sprzątającej umożliwia sporą oszczędność czasu, a w dłuższej perspektywie również pieniędzy. Przedsiębiorstwa tego typu proponują klientowi zarówno sprzątanie regularne, jak również jednorazowe. Usługi takie jak sprzątanie po remoncie czy pranie dywanów mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu zająć się tego typu czynnościami samodzielnie. Jednocześnie, profesjonalna firma sprzątająca dysponuje odpowiednimi narzędziami umożliwiającymi szybkie i sprawne sprzątanie nieruchomości.

Jak widać, współczesna oferta firm sprzątających jest dedykowana nie tylko klientom biznesowym, ale również prywatnym. Osoby, które chcą zadbać o czystość w swoim domu, a jednocześnie nie mają czasu na regularne porządki mogą więc zdecydować się na wynajem profesjonalnej firmy.