Masaż kobido cieszy się stale rosnącą popularnością u kobiet niezależnie od wieku. Zwiększa się również dostępność tego typu usług w salonach kosmetycznych, aby sprostać oczekiwaniom klientek. Wykonywany przez doświadczone osoby może przynieść wiele zadowalających efektów a sam masaż jest przyjemny i relaksujący.
Dla kogo masaż kobido?
Masaż kobido wykonywany jest na twarzy i w jej bliskich okolicach, czyli także na szyi i dekolcie. Jego głównym celem jest poprawa owalu twarzy, zwiększenie sprężystości skóry, spowolnienie starzenia oraz dogłębne dotlenienie. Wiele kobiet zauważa zmiany w wyglądzie twarzy już po pierwszym zabiegu. Warto jednak udać się na masaż do sprawdzonego salonu aby mieć gwarancję bezpieczeństwa i pozytywnych efektów. Ten rodzaj masażu dedykowany jest osobom w każdym wieku. Regularne wykonywanie masażu wielu osobom pozwala uniknąć interwencji chirurga plastycznego w przyszłości.
Masażystka przed przystąpieniem do pracy przeprowadza wywiad z klientką, aby wykluczyć wszelkie przeciwskazania, poinformować o ewentualnych skutkach ubocznych oraz możliwym dyskomforcie na każdym etapie zabiegu. Sam masaż wykonywany jest dość energicznie poprzez odpowiednie ruchy rąk. Przed masażem obowiązkowy jest również dokładny demakijaż skóry twarzy, aby uzyskać optymalny efekt i zminimalizować wystąpienie podrażnień.
Masaż kobido – etapy
Odpowiednio przeprowadzony masaż kobido powinien składać się z kilku podstawowych etapów. Pierwszym z nich jest demakijaż. Kolejno wykonywany jest masaż tkanek głębokich, który poprawia ukrwienie skóry. W następnym kroku masaż przeprowadzany jest sposób odpowiadający oczekiwaniom i potrzebom klientki. Masażystka skupia się na tych partiach twarzy, które mają ulec poprawie. W dalszym etapie masażystka wykonuje delikatne ruchy, dla pełnego relaksu i odpoczynku. Następnym, koniecznym etapem jest drenaż limfatyczny, czyli odpowiednie masowanie węzłów chłonnych, aby poprawić przepływ limfy i zniwelować wszelkie obrzęki powstałe w obrębie twarzy, szyi i dekoltu.
Masaż kobido kończy lifting, który zwiększa napięcie mięśni twarzy i gęstość skóry oraz akupresura, czyli umiejętne uciskanie newralgicznych miejsc. Akupresura ma na celu wyciszenie układu nerwowego, usunięcie napięcia i zmniejszenie dolegliwości bólowych.
Masaż przeprowadzany jest jedynie przy pomocy dłoni, bez pomocy narzędzi.
Kto nie powinien wykonywać masażu kobido?
Z masażu kobido powinny zrezygnować osoby zmagające się z trądzikiem, stanami zapalnymi w obrębie twarzy oraz zębów. Zabieg nie jest zalecany także osobom z ranami skóry oraz nadciśnieniem tętniczym. Kobiety w ciąży przed wykonaniem masażu kobido powinny zasięgnąć porady położnej lub ginekologa.
Podsumowując, masaż kobido niesie za sobą mnóstwo korzyści i z pewnością warto umieścić go na liście regularnie wykonywanych zabiegów.