Manicure dla mężczyzn – co powinieneś o nim wiedzieć?

Dla wielu panów wizyta u kosmetyczki wciąż pozostaje tematem kłopotliwym i wstydliwym. Często nawet mimo iż bardzo chcieliby powierzyć pielęgnację twarzy, ciała, dłoni i stóp w ręce profesjonalistki, najzwyczajniej nie mają odwagi udać się do salonu. Na szczęście sytuacja powoli ulega zmianie i wśród mężczyzn wizyty u kosmetologa są coraz bardziej popularne. Dla tych wciąż wahających się przygotowaliśmy tekst zbierający najważniejsze informacje dotyczące manicure męskiego – jednego z podstawowych zabiegów kosmetycznych dla mężczyzn.

Zadbane dłonie – wizytówka eleganckiego mężczyzny

Spotkania, zebrania firmowe, konferencje, pertraktacje z klientami czy też sytuacje zwyczajnie towarzyskie często wymagają od panów nienagannej prezencji. Wygląd jest bardzo ważny podczas odbioru drugiego człowieka. Szczególną uwagę przykuwamy do dłoni, gdy np. zauważymy u swojego partnera biznesowego zaniedbane skórki, niedbale obcięte paznokcie czy suchą skórę, podświadomie generujemy negatywne informacje odnośnie jego osoby, a także nie potrafimy skupić się na omawianych kwestiach merytorycznych. Niestety często źle prezentujące się dłonie u panów nie są efektem lenistwa i zaniedbań, lecz brakiem wiedzy i umiejętności dotyczącej pielęgnacji. Dlatego właśnie warto, aby męskimi dłońmi zajęła się wykwalifikowana manicurzystka.

Manicure męski krok po kroku

Każdy pan powinien wiedzieć, że męski manicure nie jest czasochłonny – zajmuje jedynie pół godziny. Czemu jest to tak ważne? Ponieważ wielu mężczyzn, szczególnie tych działających w biznesie, bardzo ceni sobie czas i postrzega wizytę u kosmetyczki dosyć stereotypowo: jako wielogodzinne wysiadywanie na fotelu. Wizja szybkiego zbiegu jest więc zdecydowanie bardziej atrakcyjna dla panów.

Na początku zabiegu kosmetyczka dezynfekuje dłonie klienta oraz moczy je w wodzie z mydłem, aby zmiękczyć i uelastycznić skórki i paznokcie. Po osuszeniu odsuwa narastające na paznokcie skórki oraz odcina te, które odstają. Kolejnym krokiem jest skrócenie i nadanie kształtu paznokciom przy pomocy pilnika. Następnie manicurzystka wygładza płytkę paznokciową bloczkiem polerskim – dzięki temu paznokcie uzyskują jednolitą i gładką powierzchnię. Wszelkie zrogowacenia powstałe wzdłuż paznokci usuwane są przy pomocy frezarki, a potem w płytkę paznokciową wmasowywana jest oliwka pielęgnacyjna zawierająca kompleks witamin. Estetyczne wykończenie uzyskuje się przy pomocy wypolerowania paznokci polerką.

Kolejny krok stanowi moczenie dłoni w ciepłym lotionie, co równocześnie stanowi bardzo przyjemny i relaksacyjny moment. Uwieńczeniem zabiegu jest wmasowanie balsamu w skórę, a także pokrycie paznokci odżywką. Ta ostatnia czynność bywa często pomijana przez panów ze względu na efekt błyszczenia płytki. Niekiedy manicure męski wzbogacony jest również o zabieg parafinowy, który zmiękcza twardszy naskórek (twarda skóra dłoni to problem wielu panów) i doskonale odżywia skórę.

Źródło: Klinikakrajewski.pl – Botox Radom

Polecamy

Reklama