Namioty garażowe – koniec z uciążliwym odśnieżaniem samochodu

Garaże stają się coraz popularniejsze w wielu krajach. Ludzie, którzy budują nowe domy, bardzo często decydują się na garaż, najlepiej na dwa stanowiska, aby żaden z domowników nie miał problemu konieczności odśnieżania swojego samochodu zimą.

Warto więc zwrócić uwagę na nowoczesne namioty garażowe, które zapewniają naszemu pojazdowi osłonę, dzięki czemu w momencie montażu takiego garażu następuje koniec z uciążliwym odśnieżaniem samochodu! To idealna alternatywa dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na tradycyjny, murowany garaż ze względu na brak środków lub możliwości. Czym są namioty garażowe? Jak wybrać najlepszy z nich?

Czym jest wolnostojący namiot garażowy?

Garaż to miejsce dla naszego samochodu. Dzięki niemu nie musimy odśnieżać go przed udaniem się do pracy, a auto nie niszczy się podczas ekspozycji na ciężkie warunki atmosferyczne. Posiadanie garażu wiąże się z luksusem i sporą oszczędnością czasu rano, kiedy zamiast odśnieżać auto, możemy pospać kilka minut dłużej.

Twórcy wyszli naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów poprzez skonstruowanie wolno-stojącego garażu namiotowego, będącego idealną alternatywą dla garaży murowanych. Jego konstrukcja jest solidna, a koszt mieści się w granicach możliwości większości społeczeństwa. Można wręcz powiedzieć, że taka forma garażu jest bardzo przystępna. To jeden z najpopularniejszych trendów od kilku lat!

Jakie są zalety namiotów garażowych?

Oczywiście wiata, garaż namiotowy oraz sam garaż mają zarówno zalety, jak i wady. Tradycyjny garaż chroni samochód nie tylko przed śniegiem i deszczem, ale również przed temperaturą, która zimą staje się niezwykle niska i problematyczna. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na taki wydatek. Murując tradycyjny garaż, należy liczyć się z koniecznością zdobycia szeregu pozwoleń oraz sporym wyjątkiem gotówki. Namioty garażowe mają szereg zalet. Nie tylko ich cena jest niska, ale również konstrukcja jest niezwykle solidna.

Nie trzeba w tym przypadku żadnych pozwoleń ani dodatkowych zabezpieczeń. Wystarczy zakupić wybrany model namiotu, który gabarytami pasuje do naszego samochodu, następnie należy go zamontować i z niego korzystać. Można powiedzieć, że ma przewagę nad wiatami, ponieważ jego montaż jest o wiele prostszy i trwały.

Zimą można liczyć również na niewielką ochronę samochodu przed chłodem, dzięki czemu nie tylko nie odśnieżamy auta, ale również korzystamy z faktu, że w samochodzie jest cieplej, niż gdyby stał na śniegu. Namioty garażowe zajmują mało miejsca, dlatego ich ostawienie nie należy do czynności problematycznych. Każda osoba, która decyduje się na jego zakup, powinna być tego świadoma.

Co można chronić pod namiotem garażowym?

Tak naprawdę w tym garażu można przechowywać każdy rodzaj pojazdu. Oprócz wspomnianych wcześniej samochodów wielu producentów proponuje garaże o większych gabarytach, dzięki czemu można w nich schować nie tylko samochód, lecz także busa, łódkę lub nawet jacht. Warto zastanowić się nad kolorem, aby hala namiotowa się nie brudziła.

Jakie dodatki warto dokupić do namiotu garażowego?

Oczywiście twórcy namiotów garażowych pracują nad dodatkami, które można w nich umieszczać, aby zyskać jeszcze większy komfort. Kiedy więc wybierzemy jeden model, zwróćmy uwagę na wykorzystane technologie (system napinania plandeki, rodzaj zamka, podłogę). Podczas zakupu warto kupić namiot droższy, ponieważ takie często wykonane są z lepszej jakości materiałów, dzięki czemu namiot posłuży nam długie lata.

Podsumowanie

Jak widać, namiot garażowy to świetna alternatywa dla wielu osób, które chcą zabezpieczyć swój samochód przed szkodliwymi warunkami środowiska. Do zakupu zachęca nie tylko ich niska cena, ale również prostota montażu i stabilność konstrukcji.

Źródło: Pawilony ogrodowe – DasCompany.com