Kursy instruktorskie online – czy warto?

W ciągu minionej dekady społeczeństwo polskie znacząco się wzbogaciło, dlatego też wzrosło zainteresowanie różnego rodzaju usługami, szczególnie wśród młodych osób. Dotyczy to także branży sportowej, ludzie coraz chętniej zapisują się na treningi z wykwalifikowanymi instruktorami, aby poprawić swoją kondycję i polepszyć umiejętności. Dlatego też dobrym fachem jest zawód instruktora sportowego, który można zdobyć kończąc kurs online.

Opcja internetowa – czy się opłaca?

Od kilku lat możemy zauważyć w sieci ogłoszenia na kursy instruktora sztuk walki, trenerów personalnych czy nauczycieli snowboardu, które są przeprowadzane w trybie online. Aby wziąć udział w takim kursie wystarczy opłacić czesne, wówczas otrzymujemy dostęp do platformy e-learningowej. Zaletą formy online jest to, że nie trzeba w ogóle wychodzić z domu, aby realizować etapy kursu, wszystko odbywa się za pośrednictwem internetu – również egzamin końcowy. Oczywiście taka forma wymaga od uczestnika więcej dyscypliny, jednak dzięki pracy zdalnej może on doskonale dopasować zajęcia do codziennych obowiązków. Mało tego, kursy online czasem są jedyną opcją w przypadku, osób, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, w których próżno szukać odpowiedniej oferty edukacyjnej. Warto też pamiętać, że kursy online są o wiele tańsze od stacjonarnych, gdzie dużą część czesnego stanowi pensja osoby prowadzącej zajęcia.

Wiele osób nie chce korzystać z ofert na kursy online, obawiając się, że nie mają one takiej samej wartości jak te stacjonarne. Jednak prawda jest zupełnie inna. Program zajęć zdalnych opracowywany jest według ścisłych wytycznych MEN, dotyczących kursów instruktorskich, a także w zgodzie z aktualną wiedzą branżową. Poza tym na certyfikacie, który otrzymują absolwenci kursu nie umieszcza się informacji dotyczącej jego trybu, dlatego absolwenci obu form mają takie same szanse na zdobycie wymarzonej posady. Warto też pamiętać, że ukończony kurs online upoważnia do podjęcia pracy instruktora na terenie całej Unii Europejskiej.

Polecamy

Reklama