Coraz więcej z nas wybiera życie poza zgiełkiem miasta

Pandemia koronawirusa spowodowała ważne zmiany w postrzeganiu tego, co jest najważniejsze w naszym życiu. W obliczu ograniczeń w przemieszczaniu i podróżowaniu, zaczęliśmy szczególnie doceniać możliwości, jakie oferuje mieszkanie poza dużym miastem. Co sprawia, że życie poza zgiełkiem miasta jest tak atrakcyjne? Jakie przewagi mają mniejsze miejscowości, jak na przykład podwarszawski Konstancin-Jeziorna?

Kontakt z naturą, kontakt z ludźmi

Jedną z najbardziej oczywistych korzyści wynikających z mieszkania w mniejszej miejscowości jest możliwość codziennego kontaktu z naturą, co w przypadku dużych miast jest właściwie niemożliwe. Możliwość wyjścia z domu ot tak, w dowolną stronę, na spacer w otoczeniu pięknej przyrody to coś, co szczególnie teraz jest niezwykle atrakcyjną cechą, którą powinniśmy uwzględniać przy wyborze lokalizacji mieszkania. Jeżeli dodatkowo mamy możliwość wyboru atrakcyjnych, zorganizowanych terenów zielonych – w przypadku Konstancina-Jeziorny chociażby położonego tuż obok Ogrodu Botanicznego w Powsinie czy Parku Kultury z boiskami i parkiem linowym – liczba opcji na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, którymi dysponujemy znacząco się zwiększa. W najbliższej okolicy Twojego domu masz dzięki temu możliwość uprawiać sport, wyjść z psem na atrakcyjny spacer, czy zabrać dzieci na zabawę.

Do tego mniejsze miejscowości oferują coś, co w przypadku metropolii jest absolutnie niemożliwe – realny, bezpośredni kontakt z ludźmi. Z dala od zgiełku i pośpiechu wielkiego miasta, masz czas na nawiązanie prawdziwych relacji z ludźmi, których spotykasz na swojej codziennej drodze. Wyobraź sobie, jaka to przyjemność, gdy w piekarni obsługa wie, że lubisz mocniej przypieczone bułeczki, w kawiarni zawsze pamiętają, że do latte wybierasz sojowe mleko, a pani w warzywniaku do zakupów dorzuca słodkie jabłuszko dla Twojego dziecka. Do tego doskonale wiesz, gdzie najlepiej zaopatrywać się w najwyższej jakości, lokalne produkty. W całej Twojej miejscowości czujesz się wtedy jak u siebie w domu. Takie doznania, między innymi, dostarcza właśnie dom pod Warszawą.

Wszędzie blisko

Mniejsze miejscowości mają też inną, niezaprzeczalną zaletę – wszędzie jest w nich blisko. Codzienne zakupy przestają w takich okolicznościach być przykrym obowiązkiem – możesz je bowiem załatwić w ramach przyjemnego spaceru. W Konstancinie-Jeziornie wszystko masz na miejscu, włącznie ze stylowym Centrum Handlowym Stara Papiernia. Do znajdujących się tam butików i knajpek ludzie przyjeżdżają wręcz z Warszawy. Sprawy do załatwienia w urzędzie? Zamiast wyprawy i czekania, które w stolicy nierzadko zajmują właściwie cały dzień, podjedź na moment rowerem do zaprzyjaźnionych urzędników. I pogadaj z nimi jak sąsiad z sąsiadem. Twoje dzieci są w takim wieku, że martwi Cię odległość do przedszkola czy szkoły? Tutaj to tylko kilkaset metrów do przejścia. Jednocześnie wcale nie musisz rezygnować z tych kilku pozytywów, które oferują wielkie miasta – jak ułatwiony dostęp do kultury. Z Konstancina-Jeziorny do Wilanowa dojedziesz w kwadrans, a do centrum Warszawy w pół godziny. Z niektórych dzielnic stolicy zabiera to dużo więcej czasu, a jednocześnie wcale nie mieszka się w nich w otoczeniu zieleni.