Co musisz wiedzieć wybierając pierścionek zaręczynowy?

Jesteś szczęśliwie zakochany, nierozłączny ze swoją partnerką, planujecie wspólną przyszłość i pragniesz spędzić z nią resztę swojego życia? To znak, że spotkałeś tą jedyną! To cudowne znaleźć bratnią duszę, przyjaciela na całe życie i swoją drugą połowę. Czujesz, że przyszła pora na to, żeby zrobić krok do przodu, że trzeba wziąć życie w swoje ręce i założyć najmniejszą komórkę społeczną jaką jest rodzina? Hola hola, zacznijmy po kolei – najpierw zaręczyny, później ślub.

Jak zaręczyny, to i pierścionek zaręczynowy

Chciałbyś podarować swojej ukochanej najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy, pragniesz spełnić jej marzenie i trafić w wysublimowany gust? Postaramy się w kilku punktach podpowiedzieć jak wybrać pierścionek zaręczynowy. Pamiętaj, że każda kobieta marzy o czymś wybranym specjalnie dla niej, o pierścionku który będzie z dumną prezentowała na serdecznym palcu. Wszak to wyjątkowy symbol, zwiastujący nadchodzący ślub i miłość aż do grobowej deski. Możesz sprawdzić jakiej wielkości pierścionek musisz kupić, na przykład mierząc średnicę palca. Jednakże wtedy przyszła narzeczona może nabrać podejrzeń, że “coś się święci”. Jeżeli wiec pragniesz zrobić jej niespodziankę, wystarczy, że ukradkiem pożyczysz jakiś pierścionek z pudełka z biżuterią, a w profesjonalnym salonie jubiler bez problemu dobierze idealny krążek.

Jaki pierścionek możesz wybrać?

Skoro mowa o rozmiarach, każdy pragnie podarować swojej ukochanej największy brylant na jakiego go stać. A wiemy, że to bardzo kosztowna inwestycja. Dlatego zanim podejmiesz decyzję, musisz być na 100% pewien swojej wybranki! Jeżeli natomiast cenisz sobie indywidualny styl, możesz zaryzykować i wybrać dla przyszłej narzeczonej pierścionek zaręczynowy z kamieniem szlachetnym. A jest tu w czym wybierać. Kolejnym bardzo istotnym elementem podczas wyboru właściwego pierścionka jest oprawa – złota, srebrna lub platynowa. Tu należy zwrócić uwagę na osobiste preferencje, należy pamiętać, że złoto ma znaczenie symboliczne – zapewnia trwałość i harmonię związku. Jednak równie pięknie i dostojnie wyglądają pierścionki z białego złota lub platynowe, które są bardziej trwałe, ale równocześnie droższe. Zwróć uwagę jaką biżuterię nosi na co dzień twoja wybranka, postaraj się pod tym kątem wybrać najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy.

Może twoja ukochana lubi bogato zdobione wzory i duże kamienie – wtedy zachęcamy do wyboru pierścionka rzucającego się w oczy – na pewno trafisz w jej gust. A jeżeli przyszła narzeczona jest raczej skromną osóbką – dla niej wybierz pierścionek odzwierciedlający tą cechę osobowości.

Jeśli znasz rozmiar, możesz zamówić pierścionek online

Wybór jest bardzo indywidualną kwestią, to co pasuje jednej kobiecie, nie zawsze będzie pasować innej. Sprawdź i przyjrzyj się jaki styl ma twoja kobieta, co lubi, co nosi i na co zwraca uwagę – kierując się tymi spostrzeżeniami trafisz w dziesiątkę! Wszystkie aspekty mają znaczenie, jednakże najważniejsza jest miłość i wzajemny szacunek. Pierścionek to taka “wisienka na torcie”.

Polecamy

Reklama