W Polsce sprzedano już 1000 skuterów Forza125 – czym model przyciąga kolejnych nabywców?

Skutery Honda Forza125 okazały się sukcesem sprzedażowym nie tylko na świecie, ale również w Polsce. W naszym kraju sprzedano już 1000 sztuk tego rodzaju maszyn. Biorąc pod uwagę, że mówimy o produkcie klasy premium, kosztującym około 20 000 złotych jest to duże osiągnięcie. Jakie zalety tego modelu przyciągają kolejnych nabywców?

Nowoczesny wygląd

Skuter już na pierwszy rzut oka wygląda na produkt klasy premium. Przede wszystkim wyraźnie nawiązuje do stylistyki nowych samochodów japońskiego producenta z futurystycznym nadwoziem Hondy Civic na czele. Dodatkowo wszystkie elementy zewnętrzne są wykonane i spasowane z dużą starannością. Wysoką jakością odznaczają się nawet najmniejsze części takie jak przełączniki na desce rozdzielczej. Całość dopełnia pięć wersji kolorystycznych do wyboru.

Dynamika połączona z niskim spalaniem

Jak sama nazwa wskazuje Forza 125 ma silnik o pojemności 125 ccm. Jego moc maksymalna to 14,3 koni mechanicznych, co stanowi jedną z najwyższych wartości w tej klasie. Dlatego trudno się dziwić, że w połączeniu z niską masą wynoszącą 162 kilogramów otrzymujemy pojazd niezwykle dynamiczny. Bardzo sprawnie przyspiesza on od 0 do 50 km/h co sprawia, że jazda nim po mieście jest prawdziwą przyjemnością. Natomiast jego prędkość maksymalna wynosi 120 km/h co jest wartością rzadko osiąganą przez pojazdy z tak małymi silnikami. Z tego powodu ten model Hondy poradzi sobie również na drogach ekspresowych. Dodatkowo osiągi te zapewnia przy niskim spalaniu. Według deklaracji producenta średnio wynosi ono około 2,3 litra na 100 kilometrów.

Bogate wyposażenie 

Prawdopodobnie największe wrażenie na nabywcach Forza125 robi bardzo bogate wyposażenie. Łatwiej byłoby wymienić rzeczy, których nie można w nim znaleźć. Maszynę odpala się bowiem bezkluczykowo, z przodu i z tyłu zastosowano lampy full LED, a wysokość przedniej szyby regulowana jest elektrycznie. Dodatkowo komputer pokładowy wraz z rozbudowanym ekranem pokazują kierowcy na bieżąco wiele przydatnych informacji między innymi: temperaturę silnika oraz średnie i aktualne spalanie. Za obniżenie zużycia paliwa odpowiada z resztą rzadko spotykany w skuterach system Start-Stop wyłączający silnik na czas postoju na przykład na czerwonym świetle. Poza tym na wygodę podróżowania wpływa nie tylko szerokie i wygodne siedzisko, ale także znajdujący się pod nim pojemny schowek. Bez problemu można zmieścić w nim dwa kaski lub jeden kask i małą torbę. Pod kierownicą znajduje się jeszcze jeden na butelkę wody.

Bez prawa jazdy na motocykl

Niewątpliwie wszystkie wymienione zalety tego skutera nie miałyby tak dużego przełożenia na sprzedaż, gdyby do jazdy nim konieczne było prawo jazdy kategorii A. Osoby, które je posiadają, z reguły kupują bowiem większe jednostki. Natomiast te bez takich uprawnień mogłyby nie być wystarczająco zmotywowane do przechodzenia całej procedury tylko po to, aby jeździć mocniejszym skuterem. Jednak od kilku lat jeżdżenie jednośladami o pojemności 125 ccm jest możliwe z prawem jazdy kategorii B. Forza125 stanowi więc bardzo ciekawą alternatywę dla posiadaczy samochodu dojeżdżających codziennie do pracy przez miasto. Pozwala ona na sprawne omijanie korków, ma bardzo niskie zużycie paliwa, ale jednocześnie posiada wystarczająco dobry silnik, by sprytnie mknąć przez miejską dżunglę. Jeśli dodamy do tego maksymalny komfort kierowcy tego pojazdu, nie możemy dziwić się wynikom sprzedaży.

źródło: autowitolin.pl – salon Honda

Polecamy

Reklama